meble na wymiar

Czy meble produkowane na wymiar to lepsze rozwiązanie?

Meble produkowane na wymiar w Polsce nie są szczególnie popularnym rozwiązaniem. Niemniej rozwiązanie to zaczyna zyskiwać coraz więcej zwolenników. Warto zatem zorientować się jaka jest charakterystyka takich mebli. Jakie są ich wady i zalety i tym samym kiedy ich wybór może być dla nas opłacalny. W tym artykule postaramy się przybliżyć powyższe kwestie. 

Meble na wymiar – co warto wiedzieć?

meble na wymiarMeble na wymiar są to meble, które robione są na indywidualne zamówienie klienta. Oznacza to, że nie jest to gotowy produkt dostarczany z magazynu, tylko że są to meble, które dopiero w chwili złożenia zamówienia zaczynają być tworzone w stolarni. W związku z czym należy się liczyć z pewnymi kwestami. Po pierwsze czas oczekiwania na takie meble jest stosunkowo długi, zwłaszcza w porównaniu z czasem oczekiwania na dostarczenie mebli gotowych z salonu. Średni czas oczekiwania na takie meble to od 3-5 tygodni. we zależności od tego jak wiele projektów realizuje stolarnia oraz jak złożony jest projekt naszych mebli. Dodatkowo należy także liczyć się z tym, że meble na zamówienie są droższe niż te dostępne w sklepach. Pomimo tych minusów, jednak należy także mieć świadomość, że rozwiązanie to jakim są meble na wymiar ma także wiele zalet. Po pierwsze są to meble idealnie dostosowane do naszych potrzeb co ma szczególne znaczenie w przypadku pomieszczeń o nietypowym wymiarze lub niewielkim metraży, gdzie konieczne jest wykorzystanie każdego centymetra wolnej powierzchni. Decydując się na meble na zamówienie otrzymujemy także oryginalne i niepowtarzalne meble, co jest szczególnie ważne dla osób, którym zależy na walorach wizualnych pomieszczenia.

Meble na zamówienie – kiedy warto?

kuchnia na wymiarW pewnym skrócie powiedzieliśmy już o najważniejszych wadach i zaletach mebli na wymiar. Teraz postaramy się powiedzie coś na temat tego, w jakich sytuacjach warto zdecydować się na to rozwiązanie. Jak już zostało napomknięte meble na wymiar to szczególnie korzystne rozwiązanie kiedy zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni, co jest szczególnie trudne w pomieszczeniach o niewielki metrażu czy też specyficznym ułożeni gdzie przy użyciu gotowych mebli nie jesteśmy w stanie wykorzystać maksymalnego potencjału pomieszczenia. W związku z czym, według www.biznesmeblowy.pl najczęściej meble na zamówienie opłaca się wybierać do takich pomieszczeń jak:

  • kuchnia,
  • garderoba,
  • przedpokój.

Przy czym warto jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zamawianiu mebli do tego typy pomieszczeń by mieć pewność, że będą one idealnie dostosowane do własnych potrzeb.

Meble kuchenne na zamówienie – jak wybrać?

meble do kuchni na wymiarKuchnia jest pomieszczeniem w którym wykorzystanie mebli robionych na zamówienie jest dla nas najkorzystniejsze, Dzięki temu nie tylko możemy w pełni wykorzystać dostępne miejsce, ale także mamy pewność odnośnie tego, że wszystkie elementy mebli, jak i sprzęt AGD będzie rozmieszczony w taki sposób, by kuchnia była dla nas jak najbardziej funkcjonalna. Należy się jednak liczyć z tym, że decydując się na meble kuchenne na zamówienie nie będziemy mieli możliwości zobaczyć ich przed wykonaniem, dlatego ważne jest to by firma z która nawiążemy współpracę przygotowała dla nas nie tylko projekt, ale także wizualizacje 3D. Dzięki czemu łatwiej będzie wyobrazić sobie jak będą wyglądać meble do kuchni na wymiar i czy będą one spełniać nasze oczekiwania. Pamiętajmy jednak o tym, że wizualizacja może się nieznacznie różnić od gotowych mebli, zwłaszcza jeśli chodzi o kolorystykę. Co ważne, choć wykonawca zwykle proponuje swoje rozwiązania, pamiętajmy o tym by jasno określić własne oczekiwania i to co jest dla nas obowiązkowe w takiej zabudowie, w innym wypadku meble mogą nie spełniać naszych oczekiwań.

Meble do garderoby – o czym pamiętać?

Szafy wnękowe na wymiaGarderoba to miejsce, które trudno były by nam zagospodarować bez użyciu mebli robionych na zamówienie. Często wykorzystujemy na nią nie tyle całe pomieszczenie co jego część- wnękę, w związku z czym znalezienie gotowych mebli o odpowiednim wymiarze może się okazać nie tyle trudne co niemożliwe. Szafy wnękowe na wymiar umożliwiają nam wykorzystanie całej przestrzeni zarówno, jeśli chodzi o szerokość wnęki, jak i jej wysokość, dzięki temu można w zasadzie stworzyć jedną gładką ścianę z szafy, za którą będzie znajdować się ogromna szafa pełniąca funkcje garderoby. Zaletą tego rozwiązania są także walory wizualne. Garderoby na wymiar mogą być w dowolnym kolorze, drzwi mogą być drewniane, pokryte barwionym szkłem czy tez lustrem, co pozwola uzyskać ciekawe aranżacje. Wyposażenie szafy wnękowej na zamówienie także może być dowolne, dzięki czemu rozwiązanie to można dostosować idealnie do swoich potrzeb co ułatwi przechowywanie różnego rodzaju rzeczy.

Na koniec kilka słów

Nie można jednoznacznie powiedzieć, że meble produkowane na zamówienie to lepsze rozwiązanie niż te dostępne w salonach. Niemniej na pewno jest to ciekawa alternatywa, która w wielu przypadkach może się okazać dla nas bardzo korzystna, dlatego w przypadku gdy zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni czy też niepowtarzalnej stylistyce warto wziąć je pod uwagę.

1 thought on “Czy meble produkowane na wymiar to lepsze rozwiązanie?”

  1. Jeśli ma się mieszkanie o dziwnych wymiarach, czy jeśli chce się dobrze wykorzystać przestrzeń, to takie meble na pewno zawsze są dobrym rozwiązaniem 😉

Leave a Comment