Kocia karma Animonda

O tym, że koty są stworzeniami mięsożernymi i drapieżnymi nie trzeba pewnie nikogo przekonywać. Już sam fakt, że są zwierzętami, które większości z nas kojarzą się z drapieżnikami polującymi na myszy i ptaki daje nam dowód zgodny z tezą, iż koty są stworzeniami lubiącymi mięso. Z tego też powodu ich karma powinna być odpowiednio bogata w składniki pochodzenia zwierzęcego, które będą zaspokajały we właściwy sposób ich głód.

Właściwości karmy od Animondy

karma animonda dla kotaZnalezienie odpowiednio mięsnej karmy dla kotów, nie będzie stanowiło dla nas problemu, jeśli tylko skorzystamy z oferty proponowanej nam przez sklepy zoologiczne. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zakupy w sklepie stacjonarnym, czy też w sklepie internetowym, każdorazowo zdecydowana większość asortymentu będzie charakteryzowała się dobrą jakością. Jednym z producentów, których karmę znajdziemy popularnie w sklepach zoologicznych jest firma Animonda. Karma Animonda dla kota dostępna jest zarówno w wariancie karmy suchej, jak i karmy mokrej. W przypadku tej drugiej bez większego problemu znajdziemy produkty o różnej gramaturze i dedykowane kotom dorosłym, sterylizowanym, ale również kociętom, które charakteryzują się większymi wymaganiami żywieniowymi. Zarówno karma mokra, jak i karma sucha charakteryzują się dużą wariantywnością smakową. Dzięki temu możemy z łatwością zakupić karmę, która będzie smakowała naszemu pupilowi. Karmy produkowane przez firmę Animonda charakteryzują się dużą zawartością mięsa – zazwyczaj około 65-70% składu to produkty pochodzenia zwierzęcego – które uzupełniane jest przez wykorzystanie warzyw i minerałów. Dzięki temu w prosty sposób możemy podać naszemu kotu idealnie zbilansowaną karmę.

Odpowiednie żywienie kota przekłada się na jego dobrą kondycję zdrowotną. Koty charakteryzują się dość delikatnymi żołądkami, a ich organizm najwięcej energii czerpie ze spożywanego mięsa. W przypadku karmy Animonda nasi mruczący podopieczni otrzymują tyle mięsa, ile potrzebują, co sprawia, że ich głód jest zaspokojony nawet niewielką ilością karmy. Tego typu praktyka pozytywnie wpływa nie tylko na zmniejszenie częstotliwości zakupu karmy dla kota, ale również na jego wagę, którą łatwiej utrzymać w normie, kiedy kot spożywa karmę dobrej jakości.

Scroll to Top