Właściciele firm budowlanych doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest zachowanie wszystkich maszyn w dobrej kondycji. Niejednokrotnie wymagana jest naprawa, której cena jest znacznie niższa niż koszt zakupu nowego urządzenia. Do najpopularniejszych metod naprawy z pewnością możemy zaliczyć tulejowanie, które jest wykonywane głównie na koparkach oraz maszynach budowlanych posiadających ramiona.
Na czym polega proces tulejowania?
Za pomocą tulejowania naprawić można wiele maszyn budowlanych. Sam proces polega na wymianie niesprawnych elementów na nowe. Wymianie ulegają sworznie oraz tuleje, podczas której jednocześnie następuje naprawa uszkodzonego gniazda. Odbywa się ono głównie w przypadku ramion, łyżek, siłowników, a także szybkozłączy. Dzięki dostępności mobilnych urządzeń do tulejowania właściciele firm budowlanych mogą zaoszczędzić wiele czasu. Zdają sobie oni sprawę z tego jak cenny jest on w ich branży. Nawet niewielkie ubytki w koparce zaburzają prawidłową pracę, a co za tym idzie sam proces budowy przebiega mniej sprawnie oraz dłużej. Każdy operator maszyn wie bowiem doskonale, że zepsuta maszyna pociąga za sobą straty finansowe każdego dnia. Wiele procesów budowy nie może bowiem przebiec bez zastosowania odpowiedniego, fachowego sprzętu Wiele firm zajmujących się naprawą sprzętu budowlanego oferuje nie tylko tulejowanie koparek, ale także regenerację zniszczonych otworów i czopów, napawanie zewnętrzne oraz wewnętrzne, dorabianie sworzni, a także tulei.
W momencie kiedy dojdzie do uszkodzenia maszyny budowlanej warto rozważyć naprawę poszczególnych elementów. Nie zawsze konieczna jest bowiem ich wymiana na nowe. Tulejowanie jest przykładem procesu, który nada nowe życie uszkodzonym elementom. To właśnie dzięki niemu czas pracy maszyn zostanie znacznie wydłużony.