Zastosowanie spieków kwarcowych

Oferowane na rynku spieki kwarcowe są kompozycją w pełni naturalnych materiałów, w tym kwarcu, skał granitowych, iłów łupkowych oraz pigmentów ceramicznych. Proces powstawania jest innowacyjny i pozwala na uzyskanie bardzo trwałych oraz estetycznie prezentujących się płyt. Warto dowiedzieć się dokładniej w jaki sposób powstają spieki kwarcowe, a także jakie są ich najpopularniejsze wykorzystania. Czy warto zamówić spieki kwarcowe do własnej kuchni?

Stosujemy trwałe spieki kwarcowe w kuchni

 spieki kwarcowe laminamW procesie powstawania spieków kwarcowych granulat zostaje w pierwszej kolejności sprasowany. W dalszym etapie wykorzystuje się nowoczesną technologię do spiekania granulatu, co ma miejsce w temperaturze ponad tysiąca dwustu stopni Celsjusza. Metoda ta pozwala na stworzenie płyt wielkoformatowych, które są płaskie oraz mogą być docinane na konkretne wymiary z dużą dokładnością. Jeżeli interesują nas solidne spieki kwarcowe laminam posiada profesjonalną ofertę. Płyty dostępne są nawet w dużych rozmiarach i jednocześnie o grubości wynoszącej od trzech do dwunastu milimetrów. W efekcie jest to bardzo trwały materiał który może być stosowany zarówno do dekorowania wnętrz, jak również do elewacji budynków. We wnętrzach płyty te mają szerokie zastosowania, między innymi jako elementy wykończenia podłóg oraz ścian, a także mebli. Często płyty tego typu są wykorzystywane jako blaty kuchenne, łazienkowe, jak również na parapetach. Spieki kwarcowe są chętnie wybierane zarówno ze względu na właściwości, ale również z powodu estetycznego designu, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Płyty są odporne na działanie rozpuszczalników czy detergentów, a także nadają się do kontaktu z żywnością i są bardzo odporne na ewentualne zarysowania.

Przeglądając oferty spieków kwarcowych, przekonamy się jak bardzo duży jest wybór pod względem wzornictwa, imitującego między innymi drewno, kamień naturalny czy metal. Płyty doskonale oddają zarówno wzornictwo naturalnych materiałów, jak również ich wyjątkową fakturę. Płyty tego typu są bardzo trwałe oraz odporne na uszkodzenia, co daje im przewagę nad naturalnymi materiałami, jakie imitują. Bogactwo kolorów, niewielka waga i trwałość sprawiają, że jest to idealny materiał wykończeniowy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top