Zastosowanie profili szalunkowych

Współczesny sektor budowlany bardzo powszechnie wykorzystuje wszelkiego rodzaju elementy betonowe, jako elementy konstrukcyjne budynków. Jednak, w pierwszej kolejności, bardzo ważne jest, aby finalnie uzyskać określoną formę. Dotyczy to zarówno fundamentów, jak również elementów takich, jak filary, czy kondygnacje. Dlatego ważne jest stworzenie konstrukcji tymczasowej, która pozwoli na wykonanie odpowiedniego typu elementu, zapewni mu właściwy kształt, jak również będzie łatwa w późniejszym demontażu.

Gdzie zamówić metalowe profile szalunkowe?

metalowy profil szalunkowySzalunek jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych sposób na stworzenie odpowiedniej konstrukcji tymczasowej, która zapewni wylewce betonowej właściwy kształt. Trzeba pamiętać, iż często wykorzystuje się także elementy żelbetonowe. W szczególności w przypadku kondygnacji, czy tarasów. Zbrojenie zostaje zalane betonem, co przekłada się na jego wytrzymałość. W przypadku elementów architektonicznych, jak stropy, czy balkony, szalunek zapewnia możliwość wygodnego ułożenia zbrojenia, jak też zalania go betonem, bez obawy, iż ten zacznie wyciekać. Dlatego metalowy profil szalunkowy jest elementem wykorzystywanym przy okazji systemów szalunkowych, które są przeznaczone do wielokrotnego użytku. Elementy wspierające wykonane są z wysokiej jakości stali, co przekłada się na ich wytrzymałość. Natomiast materiałem, na którym opiera się bezpośrednio beton często są różnego typu płyty, jak OSB. Szalunek, jako tymczasowa konstrukcja formująca musi być łatwy w demontażu. Dlatego obecnie nowoczesne rozwiązania składają się z elementów, które można w krótkim czasie zamontować, jak też zdemontować. Przekłada się to na tempo pracy, jak również jej jakość.

Jeśli chodzi o stalowe szalunki, najczęściej są one dostępne w firmach, które zajmują się wypożyczaniem tego typu elementów. Rozwiązanie to jest bardzo powszechne, z uwagi, iż wiele obiektów wymaga dużej ilość elementów szalunkowych. Natomiast firmy budowlane, z uwagi na potrzebę posiadania odpowiedniej ilości miejsca, wolą nawiązać współpracę z najemcą, niż inwestować w tego typu konstrukcje. Tym bardzie, iż rozwiązanie to jest bardzo opłacalne, także przy okazji obiektów wielogabarytowych, takich jak bloki z wielkiej płyty, czy murowane hale przemysłowe.