Zastosowania izolacji przeciwwilgociowej

Niezależnie od rodzaju nieruchomości, niezwykle ważna będzie ciągłość wszystkich warstw izolacyjnych, zarówno izolacji cieplnej, jak również przeciwwilgociowej. Właściwie wykonana izolacja przeciwwilgociowa fundamentów pozwala na właściwe zabezpieczenie przed dostawaniem się wilgoci do wnętrza nieruchomości. Zarówno ściany, jak i ławy będą wymagały wykonania izolacji poziomej i pionowej. Na czym one polegają i na co należy zwrócić uwagę na etapie wyboru odpowiedniej izolacji? Jak wybrać profesjonalną firmę z tego zakresu?

Prawidłowo wykonana izolacja przeciwwilgociowa

izolacje przeciwwilgociowe - warszawaPozioma izolacja oddziela ściany nadziemia od niemających kontaktu z gruntem ścian fundamentowych. W ten sposób chroni ściany nadziemia przed podciąganiem wilgoci z gruntu. Natomiast izolacja pionowa chroni przed wnikaniem wilgoci przez ściany fundamentowe. W przypadku nieruchomości bez piwnic izolacja pionowa jest wykonywana standardowo w dwóch albo trzech warstwach lepiku albo innej masy bitumicznej. w budynkach podpiwniczonych zastosowanie takiej izolacji może nie być wystarczające, zwłaszcza jeśli na danej działce wody gruntowe podnoszą się powyżej poziomu ławy. W takich warunkach najlepiej zrezygnować z piwnic, a jeżeli będzie ona niezbędna to zdecydować się na zamówienie indywidualnego projektu z solidniejszą izolacją (na przykład przeciwwodną) oraz z drenażem opaskowym wokół nieruchomości. Jeżeli zainteresowały nas właściwie wykonane izolacje przeciwwilgociowe – warszawa jest odpowiednim miastem do skorzystania z usługi. Warto wiedzieć, że poszczególne warstwy izolacji przeciwwilgociowej, zazwyczaj wykonywanej z folii budowlanej, powinny być w pełni szczelne. Z tego powodu powinna być ona ułożona z zakładem wynoszącym co najmniej 15 cm, a w niektórych przypadkach także połączona taśmą dwustronną.

Właściwie wykonana izolacja przeciwwilgociowa pozwala na uzyskanie pełnej szczelności i ochronę nieruchomości przed szkodliwym działaniem wilgoci. Z tego właśnie względu istotne jest to, aby dokładnie zapoznać się z ofertami i wybierać takie firmy, które mają w tym zakresie doświadczenie na najwyższym poziomie. Znaczące jest to, aby wybrać dokładnie takie rodzaje izolacji, które się sprawdzą w przypadku danej nieruchomości. Jeżeli w projekcie architektonicznym nie ma szczegółowych informacji, to pracownicy firmy powinni się zająć tymi szczegółami.

Scroll to Top