Zasilanie gospodarstwa domowego przy pomocy paneli

Żaden człowiek nie jest w stanie poprawnie funkcjonować bez energii elektrycznej. Należy o tym pamiętać, że tradycyjne źródła energii elektrycznej są wyczerpywalne, więc warto zrobić coś aby chociaż cześć zużywanej przez nasze gospodarstwo domowe energii pochodziło ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu nasza planeta będzie mniej eksploatowana, a my zaoszczędzimy cześć gotówki, którą przeznaczamy co miesiąc na opłacenie rachunku za energię elektryczną.

Instalacja fotowoltaiczna dla każdego

panele fotowoltaiczneOdnawialne źródła prądu są dostępne dla każdego. Najpopularniejszym sposobem na stworzenie sobie małej, przydomowej elektrowni, która będzie czerpać prąd z odnawialnych źródeł, jest zaopatrzenie się w panele fotowoltaiczne. Odpowiednio zaprojektowana instalacja składająca się z paneli fotowoltaicznych jest w stanie zaopatrzyć średniej wielkości gospodarstwo domowe w około pięćdziesiąt producent potrzebnej energii elektrycznej. Za pomocą takiej instalacji możemy na przykład ogrzewać wodę. Najważniejsze jest to, aby instalacja była wykonana w odpowiedni sposób, ponieważ tylko wtedy jest w tanie poprawnie działać. Panele słoneczne powinny być skierowane w kierunku południa, dlatego że słońce górujące po sklepieniu niebieskim w porze południowej generuje największą energię oraz najdłużej oświetla panele. Panele fotowoltaiczne nie mogą być umieszczone w zacienionym miejscu, ponieważ wtedy ich efektywność znacznie spada. Im więcej paneli zamontujemy na naszym dachu, tym więcej energii elektrycznej będą one dla nas produkować. Instalacja fotowoltaiczną bez przerwy narażona jest na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, dlatego panele muszą być umocowane na dachu przy pomocy uchwytów ze stali nierdzewnej. W ten sposób będziemy mieli pewność, że naszej instalacji nic nie zagraża.

Instalacje fotowoltaiczne stałe zyskują na swojej popularności, dzięki temu że ta technologia jest stałe udoskonalana, co pozwala na generowanie większej ilości energii elektrycznej. Wytwarzanie w ten sposób prądu jest w stu procentach ekologiczne, więc możemy postarać się o dofinansowanie unijne na montaż instalacji. Dofinansowanie pokrywa znaczną cześć kosztów związanych z tego rodzaju inwestycją. Koszt wykonania takiej instalacji uzależniony jest przede wszystkim od tego ile paneli chcemy zamontować.

Scroll to Top