Zarabiam na kupnie i sprzedaży starych aut

Oglądanie ciekawych programów w telewizji może czasem zainspirować człowieka do podjęcia nieszablonowych działań. Tak było w moim przypadku, gdy zainspirowany przez telewizyjne show postanowiłem zająć się kupowaniem starych aut i sprzedawaniem ich z zyskiem. Poluję na naprawdę stare samochody a potem zajmuje się ich naprawą i renowacją. Następnie wystawiam je na internetowych aukcjach i sprzedaje. Jak na razie to wychodzę w tym rzadkim biznesie na swoje.

Samochody oddaje do renowacji powłoki lakierniczej

renowacja lakieru warszawaW samochodach potrafię zrobić wszystko, ale nie znam się zupełnie na kwestiach lakierniczych i blacharskich. Wszystkiego można się nauczyć, więc za chwilę pewnie będę się znał również na tym. Najważniejsze jest dla mnie to, że w samochodach potrafię naprawić wszystko jeśli chodzi o mechanikę. Dla mojego nietypowego biznesu jest to szczególnie istotne, bo kupowane przeze mnie gruchoty wymagają nieraz solidnej naprawy. Moje działanie przy kupionym starym samochodzie kończy się właściwie na tym, że auto odpala i pracuje bez większych problemów. Natomiast w każdym takim samochodzie potrzebna jest profesjonalna renowacja lakieru Warszawa, która znacząco podnosi wartość samochodu. Dogadałem się więc z jednym garażem, w którym wykonuje się prace detailingowe. Zajmują się również renowacją, polerowaniem i korektą lakieru i zgodzili się pomagać mi przy moim biznesie. Dogadaliśmy się co do ceny i dostali ode mnie też prawo pierwokupu moich samochodów jeśli jakiś szczególnie im się spodoba. A jest takie duże prawdopodobieństwo, bo kupuję samochody naprawdę nietuzinkowe. Bardzo często udaje mi się znaleźć prawdziwe okazy pochowane po szopach i garażach i stojące w nich od dekad. Jeśli uda mi się tanio kupić taki samochód to jest duża szansa, że po wykonaniu renowacji sporo na nim zarobie.

Kiedy ściągnąłem z telewizyjnego programu koncepcję reaktywacji starych samochodów i zarabiania na ich sprzedaży to nie sądziłem, że to się może udać w naszym kraju. Tym czasem okazało się, że można na takim biznesie świetnie zarobić, a przy tym całkiem dobrze się bawić. W pracy nad samochodami pomagają mi znajomi ze studia kosmetyki samochodowej. Mechaniką zajmuję się sam, dzięki czemu każdy samochód sprzedaję sprawny jeśli chodzi o pracę silnika.

Scroll to Top