Z jakich usług koniecznie należy korzystać mając firmę transportową?

Prowadząc własną firmę transportową musimy być przygotowani na konieczność korzystania z usług, dzięki którym będzie ona działała sprawnie. Dotyczy to przede wszystkim usług związanych z naprawą i konserwacją posiadanych w firmie pojazdów, a także odpowiednim wsparciem w przypadku nagłych awarii na drodze. Wielu właścicieli firm transportowych decyduje się na podpisanie stałych umów z firmami, które świadczą tego typu usługi. Z jakich zatem usług trzeba korzystać prowadząc własną firmę transportową?

Szeroki zakres usług czyli odpowiednio skomponowana oferta

firma transportowaJeśli chcemy aby nasza firma transportowa odniosła sukces i zdobyła jak największą ilość zleceń powinniśmy przede wszystkim zadbać o przygotowanie jej oferty, która zaspokoi wszystkie potrzeby rynku takiej jak na  przykład transport szczególnie wymagających towarów.  Wiele firm transportowych posiada zbliżoną do siebie ofertę dlatego też chcąc aby prowadzone przez nas przedsiębiorstwo wyróżniało się na tle innych powinniśmy zadbać przede wszystkim o jak najwyższą jakość świadczonych usług. Chcąc to osiągnąć bardzo istotną kwestiom okaże się zakup odpowiednich aut takich jak tiry, busy czy karawany, dzięki którym realizowane będą zlecenia poszczególnych klientów. Nie należy także zapominać o zatrudnieniu wykwalifikowanych i doświadczonych kierowców, którzy zrealizują dane zlecenie na czas. Jeśli zaś chodzi o zakres realizowanych przez nasza firmę usług jedną z najistotniejszych z nich jest transport międzynarodowy. Ma on szczególna znaczenie ponieważ coraz więcej różnych przedsiębiorstw nawiązuje współpracę międzynarodową co powoduje konieczność szybkiego i terminowego przewozu różnych towarów. W transporcie międzynarodowym istotne jest abyśmy zaznajomili się z przepisami, które obowiązują w danym kraju, gdyż jakiekolwiek ich złamanie może spowodować, że na naszą firmę transportową zostaną nałożone wysokie kary finansowe. Dobrze skonstruowana oferta przyciągnie wielu nowych klientów, którzy polecą nasza firmę innym osobom.

 Szybkie naprawy- dbałość o stan techniczny pojazdów

mechanika pojazdowa 24hJedną z usług, które okażą się szczególnie przydatne gdy prowadzimy firmę transportową okaże się warsztat, w którym będą naprawiane auta naszej firmy. Na podstawie informacji z portalu www.autocentrum.pl wiemy, że wybrany przez nas serwis samochodowy zajmie się nie tylko naprawą powstających usterek, ale również:

·         okresowymi przeglądami,

·         wymianą płynów eksploatacyjnych,

·         doradztwem w zakresie modyfikowania poszczególnych pojazdów.

Dobrze wybrany serwis zagwarantuje nam, że w przypadku jakiejkolwiek awarii jego pracownicy zajmą się szybkim jej usunięciem, co zmniejszy ryzyko dłuższych przerw w pracy danego auta. W przypadku gdy naszej firmie zależy szczególnie na jak najkrótszym czasie realizowania poszczególnych zleceń trafionym rozwiązaniem okaże się mechanika pojazdowa 24h. To właśnie dzięki takim usługą możliwe będzie usunięcie usterki danego samochodu w dowolnym czasie co sprawi, że flota naszego przedsiębiorstwa będzie miała zagwarantowane ciągłe wsparcie techniczne. Warto jednak zauważyć, że tego typu usługi są zazwyczaj o wiele droższe niż w przypadku tradycyjnych serwisów samochodowych.

 Złapana guma czyli sprawne załatanie koła

wulkanizacjaJednymi z najczęściej spotykanych awarii w samochodach należących do firm transportowych są przebite koła. Dlatego kolejną przydatną usługą okaże się wulkanizacja. Według www.auto-swiat.pl taki  zakład powinien przede wszystkim posiadać odpowiedni sprzęt taki jak automatyczne montażownice do kół ciężarowych, pozwalający na bezproblemową wymianę różnych typów opon Następną ważną kwestią, która powinna przesądzić o wyborze danego warsztatu jest fakt czy posiada on odpowiedni zapas różnego rodzaju opon, tak by w razie potrzeby móc naprawić uszkodzone koło. Dobrze jeśli  będzie on  posiadał w swojej ofercie możliwość dojazdu do klienta co sprawi, że nas pracownicy nie będą musieli zajmować się dostarczeniem do niego uszkodzonego koła.

 Wsparcie na drodze – doraźna pomoc dla kierowcy

auto pomocOstatnim rodzajem usług,  z którego zdarza się korzystać gdy prowadzimy własną firmę transportową jest auto pomoc. Dzięki niej będziemy mieć pewność, iż w razie nagłej awarii w trasie naszemu kierowcy zostanie udzielona szybkie wsparcie, a uszkodzony samochodów zostanie odholowany do najbliższego serwisu. Należy zwrócić dużą uwagę czy posiada ona auta zastępcze, którymi kierowcy będą mogli kontynuować zlecenie lub wrócić do siedziby naszej firmy Jest to istotne gdyż to właśnie dzięki nim możliwe będzie uniknięcie przerw w realizowaniu zleceń.

 W kwestii podsumowania

Prowadzenie firmy transportowej wymaga skorzystania z usług innych firm, dzięki którym możliwe będzie radzenie sobie z wszelkiego rodzaju przeszkodami. Opisane powyżej usługi zapewnią naszej firmie niezawodność i błyskawiczną pomoc w razie jakiejkolwiek awarii. Dobrze prowadzona firma transportowa dzięki odpowiedniemu wsparciu będzie mogła cieszyć się zaufaniem swych klientów. 

Scroll to Top