Wytrzymałe urny z Warszawy

 

Wiele osób chce, aby ich ciało po śmierci zostało skremowane i informuje o tym swoich bliskich. Co więcej, nawet, gdy zmarły nie wyraził za życia takiej prośby, rodzina rezygnuje z tradycyjnego grzebania ciała w trumnie na rzecz kremacji. Jaką więc urnę wybrać?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru urny?

solidne urny z warszawyOprócz kształtu urny oraz materiału, z którego została wykonana, przez zakupem powinniśmy zastanowić się nad kilkoma innymi kwestiami: Czy chcemy, aby na urnie były umieszczone symbole kultu religijnego? Czy chcemy, aby na urnie były umieszczone ozdoby, na przykład metalowe ornamenty? Czy urna ma mieć zamontowane uchwyty? W przypadku kremacji pojawia się konieczność zakupu urny. Co warto wiedzieć na ten temat? Z pewnością jeśli zakupimy solidne urny z warszawy będziemy zadowoleni. Rodzaje urn pogrzebowych: zakłady pogrzebowe i sklepy z akcesoriami funeralnymi oferują duży wybór urn pogrzebowych ‒ zakupić możemy urnę drewnianą, marmurowa, a nawet personalizowaną urnę artystyczną, do wyboru mamy urny w wielu wielkościach i kształtach. Dostępne są urny wykonane z różnego typu materiałów, między innymi: urny drewniane ‒ najczęściej są to urny dębowe lub sosnowe, lakierowane na wysoki połysk lub matowe. Takie urny są dokładnie impregnowane, są dość ciężkie i bardzo trwałe. Możemy zakupić również urny metalowe – dostępne są w dość szerokiej gamie kolorystycznej, są wytrzymałe i zazwyczaj tańsze od drewnianych czy kamiennych. Kolejna propozycja to urna kamienna ‒ urny kamienne najczęściej wykonane są z marmuru, onyksu, granitu czy skały, tego typu urny są ciężkie i bardzo wytrzymałe, należą do jednych z najdroższych. Wyróżniają się piękną kolorystyką. Możemy wyróżnić również urny kompozytowe ‒ wykonane są z tworzyw sztucznych, również są wytrzymałe, zaletą takich urn jest niska cena. Urny ceramiczne ‒ urny ceramiczne, czyli wykonane z wypalanej gliny wyróżniają się fantazyjnymi kształtami i szeroką gamą kolorystyczną. Kolejna zaletą takich urn jest ich duża wytrzymałość. Ponadto, wyróżniamy urny mosiężne, ze stali nierdzewnej, miedziane czy z brązu.

Materiał, z jakiego została wykonana urna, to nie jedyne kryterium, do wyboru mamy urny w różnych kształtach, wśród których wymienić możemy: urny w kształcie trumny, urny prostokątne, urny okrągłe, urny w kształcie łezki urny w niestandardowych kształtach ‒ zazwyczaj wykonywane są one na specjalne zamówienie Urny pogrzebowe różnią się również wielkością i pojemnością, dostępne są urny o pojemności 4 l, 3, 5 l, jak również o większej pojemności.  Zakupić też możemy mniejsze urny dziecięce.