Wytrzymała nawierzchnia do hali sportowej

 

Często zdarzało się, że na naszych treningach zbierało się całkiem dużo widzów, a niektórzy z nich nawet przyłączyli się do drużyny. Sama ekipa również z czasem ewoluowała w pełnoprawne stowarzyszenie entuzjastów szermierki, prowadząc w szkole regularne zajęcia pozalekcyjne, głównie w czasie treningów, choć czasem urządzaliśmy ćwiczenia dla uczniów, którzy interesowali się tematem. Maty których do tej pory używaliśmy były całkiem dobre, aczkolwiek postanowiliśmy w końcu unowocześnić wyposażenie.

Profesjonalne nawierzchnie do hal sportowych

nawierzchnie sportoweJako stowarzyszenie działające z porozumieniu z dyrekcją szkoły, otrzymaliśmy na wyłączny użytek starą salę gimnastyczną, którą szkoła zamierzała zamknąć i usunąć, więc idealnie nadawała się do ponownego wykorzystania. Przede wszystkim, zdecydowaliśmy się ją odremontować i doprowadzić do profesjonalnego poziomu, mając w planach nawet wysokiej jakości nawierzchnie sportowe. Nawierzchnia taka była o tyle wygodniejsza, iż można ją było podzielić na sekcje, przeznaczone do konkretnych ćwiczeń, w tym bieżnię, tory do ćwiczenia szermierki, czy przestrzeń do treningu siłowego. Były one przeznaczone do wyposażenia dużych hal sportowych, więc były naturalnie o wiele bardziej wytrzymałe na obciążenia i uszkodzenia, Nakładało się ją bardzo łatwo, choć ze względu na dużą powierzchnię hali, było to nieco czasochłonne, jednak efekt był wart poświęconego czasu. Nawierzchnia mocno przylegała do podłoża i często była od niego nieodróżnialna, bo raz położona, była bardzo trudna do usunięcia, nie wyginała się i nie deformowała pod wpływem nacisku. Była jednocześnie bardzo wygodna w użytku, a poszczególne sekcje przystosowane do wszelkich ćwiczeń, jakie miały być na nich wykonane. Wierzchnia warstwa bieżni była bardzo szorstka i oferowała najlepszą przyczepność, podobnie jak tory szermiercze.

Części przeznaczone do ćwiczeń fizycznych, za to, przypominały bardziej tradycyjne maty sportowe, z wydzielonym miejscem treningowym o miękkim, elastycznym podłożu zapobiegającym większości stłuczeń i kontuzji, jakich można było się na takim treningu nabawić. Nie był to być może najbardziej skomplikowany element wyposażenia, ale po prostu robił swoją robotę, i przydawał się przy najróżniejszych eventach organizowanych przez nas.