Wykorzystanie foli do oczka wodnego

Popularnym elementem dekoracji ogrodowej są oczka wodne. Stanowią one piękną ozdobę przestrzeni wokół domu. Woda działa odprężająco, sprzyja relaksowi. Taki niewielki akwen wodny można stworzyć samodzielnie. Nie potrzeba zbyt dużo materiałów, wystarczy poświęcić trochę czasu.

Właściwości folii do oczka wodnego

folia do oczka wodnegoIstotne jest odpowiednie zaplanowanie takiej dekoracji, określenie jej wielkości. Optymalnie staw ogrodowy powinien mieć 50 cm głębokości. Jeśli chcemy hodować rybki, akwen powinien mieć około metra głębokości. Trzeba wykopać odpowiedniej wielkości dół w ziemie. Ważne jest zachowanie odpowiedniej hydroizolacji. Potrzebna będzie do tego folia do oczka wodnego, która uszczelni akwen. Ważna jest odpowiednia elastyczność, aby okrycie nie było podatne na pęknięcia i rozerwania. Musi być odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Najczęściej okrycia do dna wodnego akwenu występują w kolorze czarnym lub zielonym. Popularne są produkty foliowe wyprodukowane z polichlorki winylu. Takie produkty posiadają różną grubość, dlatego możemy łatwo ją dopasować do zbiornika wodnego. W przypadku uszkodzeń, taki produkt można łatwo zakleić specjalnym klejem. Dzięki foliom ogrodowym stawy wyglądają bardziej estetycznie. Podkład foliowy do stawu najlepiej układać w słoneczne dni, wtedy staje się bardziej plastyczny. Na wystające brzegi układamy kamienie lub żwir. Warto również o wprowadzenie odpowiedniej roślinności do sadzawki. Rośliny wodne wyglądają pięknie i dodatkowo zaopatrują wodę a tlen. W stawie ogrodowych głównie występują roślinny pływające. Wśród roślinny wodnych występują gatunki o różnej wysokości i kształcie kwiatów.

W ogrodowych sadach możemy hodować zarówno gatunki polskich roślin, jak i zagranicznych. Zasadzone rośliny z czasem będą tworzyć naturalny ekosystem. Dzięki temu woda będzie czysta, przejrzysta i wolna od glonów. Sadzawka powinny być w miarę duża, ponieważ roślinny przybrzeżne szybko się rozrastają.

Scroll to Top