Wykonanie powłoki ceramicznej

 

Zakup samochodu jest na pewno sporym wydatkiem, do którego trzeba doliczyć stałe koszty na ubezpieczenia, paliwo, przeglądy techniczne czy naprawy. Większość właścicieli aut także systematycznie zabezpiecza i konserwuje pojazdy, aby ich stan pozwalał na jak najdłuższe użytkowanie. O tanie pojazdy najczęściej dbają sami właściciele, natomiast auta klasy premium oddawane są w ręce profesjonalistów.

Kiedy wykonać powłokę ceramiczną?

najlepsze powłoki ceramiczne w gdańskuKaroseria samochodu jest najbardziej narażona na przeróżne uszkodzenia, ponieważ każdego dnia działają na nią szkodliwe czynniki. Mróz, śnieg, promieniowanie słoneczne czy gałęzie przypadkowo uderzające o samochód, które mogą powodować znaczące uszkodzenia. Co prawda nie da się w stu procentach uchronić auta przed zniszczeniem lakieru, ale można w znacznym stopniu je ograniczyć. Wielu  właścicieli drogich pojazdów korzysta z usług auto detailingu, których celem jest poprawa wyglądu pojazdu i podniesienie jego wartości rynkowej. W ramach tych usług, kierowcy mogą liczyć na najlepsze powłoki ceramiczne w Gdańsku, które stanowią jedną z najlepszych metod zabezpieczenia lakieru. Efekty jakie gwarantuje taka powłoka są spektakularne, ponieważ lakier wygląda jakby auto przed chwilą było malowane, a kolor posiada wyjątkową głębie i intensywność. Powłoka ceramiczna jest nanoszona na lakier, który jest w idealnym stanie, dlatego najlepiej ją wykonywać na nowym pojeździe lub przed jej aplikacja przeprowadzić renowację lakieru, która także jest  realizowana w ramach car detailingu. Kiedy powłoka wyschnie, tworzy na powierzchni lakieru twardą warstwę zabezpieczającą przed zarysowaniami, otarciami, odpryskami czy matowieniem. Samo przygotowanie pojazdu i nałożenie powłoki ceramicznej na całą powierzchnię lakieru zajmuje od dwóch do trzech dni, a trwałość takiej usługi przewidziana jest na pięć lat.

Na wykonanie powłoki ceramicznej przeważnie decydują się właściciele pojazdów klasy premium, ponieważ cena jest dość wysoka. Jednak w zamian otrzymują oni wysokiej jakości usługę, której efektem jest znaczące podniesienie walorów estetycznych pojazdu, a tym samym także wartości rynkowej. W przypadku auta za sto tysięcy złotych, wydanie na powłokę ceramiczną kilku tysięcy złotych jest jak najbardziej zasadne.

 

Scroll to Top