Wyjątkowy instrument inspirowany dzwonami

Z pewnością każdy z nad doskonale zna powiedzenie: „Muzyka łagodzi obyczaje”. Chodzi tu o obcowanie z kulturą wysoką, która sprawia, że jesteśmy bardziej otwarci na siebie i świat, skłonni wychodzenia poza własne ograniczenia i chętni do dyskusji na różne tematy. Z pewnością warto interesować się muzyką, a jeśli posiadamy odpowiednie predyspozycje, również próbować ją komponować i tworzyć.

Jak grać na dzwonach rurowych?

dzwony ruroweWielu z nas wśród licznych zainteresowań i pasji wymienia również muzykę. Często mamy na myśli po prostu słuchani radia czy ulubionych płyt, buszowanie w internecie w poszukiwaniu ciekawych kawałków i interesujących wykonawców, rzadziej śpiewanie czy granie na jakimś instrumencie. Elementarna wiedza muzyczna, którą uzyskujemy już w szkole podstawowej, pozwala jednak większości z nas na rozpoznanie wielu instrumentów, a także dopasowanie ich do konkretnej kategorii. Czy jednak słyszeliśmy o instrumencie, noszącym nazwę dzwony rurowe? Większość z nas zapewne pomyśli o zwykłych, znanych nam dzwonkach, jednak by wyobrazić sobie ten instrument, musimy przywołać w pamięci organy znajdujące się w kościołach. Składają się one z charakterystycznych rur, które wydają dźwięki, gdy organista zasiada do grania. Dzwony rurowe to również metalowe rury o różnej długości, zawieszone na ramie, najczęściej wykonanej z drewna. Możemy na nich zagrać przy użyciu specjalnego młotka, którym uderzamy w poszczególne elementy instrumentu. Wówczas uda nam się wydobyć z niego interesujący dźwięk, przypominający bicie kościelnych dzwonów. Dzwony rurowe przybyły do nas z Azji i zdobywają sobie coraz większą popularność wśród pasjonatów muzyki, którzy dostrzegają szerokie możliwości ich wykorzystania do tworzenia nowych kawałków. Instrument ten możemy zakupić w sklepie muzycznym, a także zamówić przez internet.

W dzisiejszych czasach stajemy się coraz bardziej otwarci na świat, inne kultury, niespodziewane połączenia i pomysły. Jedną z płaszczyzn, na których widać ten trend, jest muzyka. Tworzący ją artyści często wychodzą poza utarte schematy i starają się odkryć ciekawe i nietypowe ścieżki instrumentalne. Używając dzwonów rurowych, muzycy mogą stworzyć oryginalne utwory, których przyjemnie będzie słuchać odbiorcom i miłośnikom sztuki.

Scroll to Top