Wygodne legowiska dla psów

Jednym z najpopularniejszych zwierząt domowych jest pies. Większość ras jest spokojna i świetnie się czuje w domowych warunkach, choć dużo zależy od wychowania. Jeżeli mamy psa od szczeniaka, to możemy go nauczyć załatwiania swoich potrzeb na polu, jedzenia ze swojej miski i spania w swoim legowisku. Najmniej problemu jest zawsze z małym psem.

Jak wyglądają legowiska dla psów?

legowisko dla psów ras małychLudzie biorą psy pod swój dach z różnych powodów, ale najczęściej ze względu na dzieci. Większość ludzi ma niewielkie psy, gdyż sprawiają mało kłopotu i zajmują niewiele miejsca. Kiedy mamy niewielkie mieszkanie, to ciężko w nim trzymać dużego psa, bo on potrzebuje sporo przestrzeni. Natomiast małe pieski świetnie się sprawdzają w takich miejscach. Legowisko dla psów ras małych można położyć niemalże wszędzie, bo zabiera jedynie kilkadziesiąt centymetrów. W sklepach zoologicznych znajdziemy legowiska okrągłe, kwadratowe, lub prostokątne. Mogą być w formie samego materaca, albo miękkiego posłania z podwyższonymi brzegami. Spód legowiska stanowi materac z termoelastycznej pianki, a brzegi są wykonane z miękkich poduszek z wypełnionych specjalną włókniną. Posłanie dla małego psa można położyć na fotelu, parapecie, czy na podłodze w zacisznym miejscu, w którym nie będzie przeszkadzać. Jeżeli od samego początku będziemy uczyli naszego pupila, że to jest jego miejsce do spania, to z pewnością się tego szybko nauczy. Niektórzy właściciele nie chcąc się rozstawać ze swoimi żywymi maskotkami, kładą legowisko koło swojego łóżka. Ważne żeby pies nie spał w naszym łóżku, ponieważ może mieć kleszcze, lub zwyczajnie piasek na łapach. Legowiska są sprzedawane w kilku wielkościach dla małych, średnich i dużych psów, więc dla każdego się znajdzie idealny model. Ich rozmiar należy dobrać do wielkości psa.

Psy, które śpią razem z właścicielami, najczęściej trudno odzwyczaić od takie sposobu, dlatego najlepiej od samego początku wyznaczyć miejsce do spania dla psa. Legowiska są miękkie i zabezpieczają psa przed wilgocią, a do tego mają ściągane pokrowce, dzięki czemu w razie zabrudzenia łatwo je wyprać. Posłania dla małych psów najtaniej kupimy w internetowych sklepach zoologicznych, które mają ich największy wybór. Za średniej jakości legowisko trzeba zapłacić około sto złotych.

Scroll to Top