Wygląd klatki dla świnki

 

Małe gryzonie, które często posiadają dzieci w wieku szkolnym, są niesamowicie pocieszne i uczą maluchów odpowiedzialności. Wiedzą, że wymagają one codziennego karmienia, czyszczenia ich domku i zapewniania rozrywki.

Co muszą posiadać klatki dla świnek morskich?

klatka dla świnki morskiejDecydując się na zakup dla dziecka małego zwierzątka, musimy się na nie przygotować. Trzeba się zastanowić gdzie będziemy je trzymać i zrobić zapas jedzenia. Jeżeli chcemy zakupić większego gryzonia, to musi ono mieć odpowiednio dużą klatkę, albo specjalne akwarium. Duża klatka dla świnki morskiej może służyć także jako miejsce dla królika, czy szynszyla. Klatki są wykonane z metalu pomalowanego farbą proszkową. Podstawa klatki jest wykonana z grubego plastiku, który jest doskonałą izolacją od podłoża. Spód klatki posiada wysokość około dziesięciu – piętnastu centymetrów, aby zabezpieczyć pokój przed rozsypywaniem trocin przez świnkę morską. Spód klatki musimy wyłożyć dość grubą warstwą trocin, aby gryzoń miał miękko i ciepło. W razie zabrudzenia, trociny trzeba wymieniać na świeże, najczęściej raz w tygodniu wystarczy. Niektóre modele klatek dla świnek posiadają już wbudowany niewielki domek, w których zwierzątko może się poczuć bezpiecznie, powieszony z boku wodopój i niewielki podajnik na sianko, lub trawę. Jedyne co jeszcze musimy umieścić w klatce, to pojemnik na suchą karmę. Alternatywą dla klatki, może być szklane akwarium, które także kupimy w sklepie zoologicznym. Aby wyciągnąć świnkę z klatki, wystarczy otworzyć małe drzwiczki.

Klatka doskonale się nadaje dla małych i dużych gryzoni, gdyż łatwo ją wyczyścić i jest odporna na zniszczenia. Jeżeli będziemy ją systematycznie czyścić i wymieniać ściółkę, to na pewno nie będziemy czuli nieprzyjemnego zapachu odchodów gryzonia.

 

Scroll to Top