Wydajna produkcja desek podłogowych

Każdy producent desek podłogowych powinien przede wszystkim tworzyć swoje produkty dość wydajnie i zoptymalizować koszty produkcji. W ten sposób nawet jakiś czas bez klientów będzie opłacać mu się produkować i magazynować deski. Polskie produkty tego typu słyną w świecie ze swojej jakości, dlatego bardzo często są one eksportowane. Jednak produkcja takich desek wymaga narzędzi wysokiej jakości oraz korzystania z półproduktów. Jakich? Wystarczy przeczytać ten artykuł.

Polskie deski podłogowe

deski podłogowe producentPrzede wszystkim efektywność produkcji ma bardzo wysokie znaczenie. Obecnie bardzo modne są deski podłogowe Producent musi śledzić trendy, aby wiedzieć jak trafić w dużą liczbę klientów jednocześnie. Na liniach produkcyjnych korzysta się z suszonego drewna, ponieważ samodzielne przechowywanie go w suszarni to proces zbyt długotrwały. Drewno trafia na linię produkcyjną, na której jest cięte za pomocą traku. Ustawia się cztery piły w równych odstępach od siebie, dzięki czemu jednocześnie powstaje cztery deski. Trafiają one do następnej pił, gdzie są równane na daną szerokość. Najczęściej mowa o dziesięciu centymetrach szerokości. Za pomocą frezarek tworzy się piórka i kanaliki do ich łączenia już na podłodze. Deska jest bardzo dokładnie szlifowana oraz przedmuchiwana, aby pozbyć się pyłu po tym zabiegu. Trafia ona na linię do konserwacji. Pierwszym zabiegiem jest olejowanie, które zatrzymuje największą ilość wody. Olej do drewna jest nakładany, a następnie suszony. W ten sposób głęboko penetruje strukturę drewna. Następnie korzysta się z impregnatu. Ostatni etap produkcji do linia lakiernicza do drewna. Pomalowana deska trafia do suchego magazynu, gdzie czeka na swojego klienta. Jak pokazują statystyki, polskie deski trafiają dosłownie na każdy kontynent.

Deski podłogowe są idealne z wielu powodów. Coraz więcej osób je wybiera do sowich domów. Producenci starają się mieć coraz wydajniejsze zakłady produkcyjne. Korzysta się z najnowocześniejszego sprzętu, a także zatrudnia prawdziwych fachowców. Takie linie produkcyjne pracują wydajnie. Dodatkowo należy posiadać suchy magazyn, w którym tak a deska może sobie spokojnie leżeć nawet przez kilka lat. Zazwyczaj jednak trafia dość szybko do klienta lub do sklepu, w którym prowadzona jest dalsza dystrybucja produktu.

Scroll to Top