Wybór nowego mieszkania i przeprowadzka – kilka porad

Zakup mieszkania to duża i poważna życiowa decyzja, dlatego powinien on zostać bardzo dobrze przemyślany. Rozważyć tutaj należy takie aspekty jak lokalizacja, wielkość mieszkania, wygoda jak i sposób finansowania go. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania oraz jak sprawnie się do niego przeprowadzić.

Wybór mieszkania – na co zwrócić uwagę?

osiedleWyboru lokalizacji warto dokonać na podstawie własnych potrzeb jak i oczekiwań, które należy dobrze przeanalizować. Warto się zastanowić nad tym czy szukamy lokalu położonego blisko centrum miasta, czy raczej wolimy bardziej ustronne i spokojne miejsce, które sprzyja wypoczynkowi. Według informacji zawartych w artykułach na portalu www.administrator24.info warto wziąć pod uwagę także takie czynniki jak:

  • wielkość mieszkania,
  • rozłożenie pomieszczeń,
  • wygląd okolicy,
  • łatwość dojazdu (połączenia komunikacji miejskiej),
  • bliskość budynków użytku publicznego (szkoły, przedszkola, przychodnie lekarskie, sklepy).

Dobrze także jest sprawdzić jak w przyszłości interesująca nas okolica ma się zmienić, wówczas będziemy wiedzieć czy zostanie ona dostosowana do naszych oczekiwań. Zastanawiając się nad lokalizacja warto także wziąć pod uwagę różne miasta, ma to duże znaczenie zwłaszcza jeśli chodzi o ceny lokali. Średniej wielkości mieszkania w centrum Warszawy to koszt około 400 tys, natomiast mieszkania na sprzedaż w Toruniu to około 200 tys. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku domów: domy na sprzedaż w Toruniu czy Bydgoszczy są zdecydowanie tańsze niż te w Warszawie czy Krakowie. Niemniej nie każdy ma możliwość wybrania nieruchomości w tańszych lokalizacjach, jednak warto zdawać sobie sprawę z takiej rozbieżności cenowej. Wybierając mieszkanie warto także zwrócić uwagę na to czy istnieje opcja wykupienia od razy miejsca parkingowego.

Zakup mieszkania – jak sprawdzić dewelopera i sfinansować zakup?

zakup mieszkaniaW artykułach na portalu www.otodom.pl można przeczytać że, znalezienie odpowiedniego lokalu to dopiero połowa drogi – ważne jest to by jasno określić sposób finansowania zakupu mieszkania jak i to by dokładnie sprawdzić dewelopera. Sprawdzając wiarygodność dewelopera należy przede wszystkim wziąć pod uwagę to jak długo działa on na rynku. Długi okres działania firmy świadczy o tym, że dobrze radzi sobie ona z podejmowanymi inwestycjami jak i że ma spore doświadczenie, co niewątpliwie jest gwarancją bezpieczeństwa naszych pieniędzy jak i tego, że oddanego do użytku lokale będą miały odpowiedni standard. Chcąc sprawdzić dokładnie jaki standard budowlany oferuje dany deweloper warto zapoznać się z jego wcześniejszymi inwestycjami. Można to zrobić między innymi poprzez wybranie się na wybudowane przez niego osiedle. Konieczne jest także udanie się do siedziby firmy i zapoznanie się z planem budowy oraz obecnym stanem funduszy firmy. Jeśli deweloper odmówi udostępnienie takich informacji, powinien być to dal nas pewien sygnał ostrzegawczy. Jeśli chodzi natomiast o kwestie finansowania mieszkania to obecnie nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest kredyty hipoteczny. Część deweloperów jednak oferuje swoim klientom różne programy, które mają ułatwić sfinansowanie nowego mieszkania, dlatego z ofertami dofinansowań na zakup mieszkania warto się zapoznać.

Zakup nowego mieszkania a przeprowadzki

przeprowadzkaZakup nowego mieszkania zawsze wiąże się także z przeprowadzką i do tego również należy się przygotować. Przeprowadzka do nowego mieszkania to dobra okazja na zrobienie generalnego przeglądu w swoich rzeczach. W nowe miejsce starajmy się zabierać tylko to co naprawdę potrzebujemy, resztę rzeczy warto wyrzucić czy też oddać do organizacji charytatywnych. Zrobienie porządku w rzeczach to jedno, to co chcemy zabrać należy także odpowiednio popakować. Najlepiej w celu tym sprawdzają się papierowe kartony, które ułatwią nam przewiezienie rzeczy jak i dość dobrze je zabezpiecza na czas transportu. Ważne jest to by kartony opisać, wówczas ułatwi to nam układanie rzeczy w samochodzie jak i późniejsze ich rozpakowywanie. Ważne jest to by spakować jeden oddzielny karton z najpotrzebniejszymi rzeczami, które przydadzą nam się bezpośrednio po przeprowadzce. Jeśli chodzi o transport mebli to najlepiej w tym celu wynająć firmę przewozową, wówczas pójdzie to zdecydowanie sprawniej. Jak i będziemy mieli dzięki temu większą gwarancję, że meble nie ulegną uszkodzeniu w czasie transportu.

Wynajęcie samochodu dostawczego na czas przeprowadzki – dobrym rozwiązaniem

przeprowadzkaWynajęcie samochodu dostawczego na czas przeprowadzki do nowego mieszkania może się okazać bardzo pomocne. Auto o odpowiednio dużej przestrzeni załadunkowej może usprawnić cały proces, dzięki czemu z całą przeprowadzką uporamy się zdecydowanie szybciej niż gdybyśmy wykorzystywali w tym celu własne auto. Dodatkowo obecnie w większości przypadków wypożyczalnia samochodów dostawczych ma na tyle przystępną ofertę, że w wielu wypadkach rozwiązanie takie wychodzi korzystniej pod względem cenowym. Ilość paliwa jaką musielibyśmy stracić na wielokrotne kursy z rzeczami w trakcie przeprowadzki może być porównywalna, a nawet i wyższa niż koszt wynajęcia auta o czym warto pamiętać.

Podsumowanie

Kupno nowego mieszkania to wielka zmiana w życiu i ważna decyzja, dlatego dobrze jest wiedzieć jak się do tego odpowiednio przygotować. Warto wiedzieć na co przy wyborze lokalu zwracać uwagę jak i w jaki sposób przygotować się do przeprowadzki, dzięki temu bez przeszkód będziemy mogli cieszyć się swoim nowym mieszkaniem.

Scroll to Top