Wybieramy ekogroszek w opakowaniu

Na decyzję odnośnie zakupu konkretnego rodzaju opału zazwyczaj wpływ mają dwa czynniki, takie jak jakość oraz cena. Z tego powodu warto zastanowić się nad tym, czy sposób magazynowania opału będzie mieć dla końcowych użytkowników większe znaczenie. A także warto zorientować się, czy lepszym rozwiązaniem będzie dopłacenie kilku procent ceny, aby zakupić ekogroszek workowany. Jakie rozwiązanie jest lepsze dla klientów?

Decydujemy się na ekogroszek w opakowaniach

ekogroszek retopal w opakowaniuCeny ekogroszku sprzedawanego luzem zazwyczaj są niższe od cen węgla pakowanego w worki. Starannie porównując ceny przekonamy się, iż różnice nie są duże i mogą oscylować w granicach około 100 zł za tonę. Przy założeniu, że dobry jakościowo ekogroszek może wiązać się z wydatkiem około tysiąca złotych za tonę, to kupując ekogroszek luzem możemy zaoszczędzić w granicach 10% ceny na tonie. Warto się zastanowić, czy warto dopłacać za pakowanie. Dobrym wyborem będzie ekogroszek retopal w opakowaniu. Niższa cena węgla opałowego często wiąże się z faktem, iż docelowo otrzymujemy towar niedoceniony. Jest to pierwsza zaleta ekogroszku workowanego, gdy każde opakowanie jest odpowiednio odważone w czasie procesu konfekcjonowania. Dodatkowo piece CO stosowane do spalania ekogroszku mogą ulegać uszkodzeniom spowodowanym słabej jakości opałem. W ekogroszku sprzedawanym luzem możemy znaleźć kamienie oraz inne zanieczyszczenia, które mogą doprowadzić do uszkodzenia kotła. Dużym atutem ekogroszku workowanego jest jego łatwość magazynowania. Nie zawsze mamy do dyspozycji pomieszczenie na tyle duże, iż będziemy mogli w nim magazynować luzem na podłodze opał. Tyczy się to także kwestii utrzymania porządku. Istotną kwestią jest także wilgotność. Choć ekogroszek składowany luzem może szybko schnąć, to do worków pakuje się opał o odpowiednich parametrach.

Zakup ekogroszku sprzedawanego luzem nie będzie wcale okazyjną ofertą. Zaletą paczkowanego opału jest wygoda przechowywania, sprawdzona jakość oraz wilgotność, brak zanieczyszczeń i możliwość zamówienia z dostawą pod drzwi. Zaopatrując się w ekogroszek workowany, możemy zamawiać od sprawdzonych producentów i dostawców, co będzie gwarancją wysokiej jakości ekogroszku. Nie będzie natomiast wiązało się ze zbyt wygórowaną ceną.

Scroll to Top