Wspinaczka skalna pod okiem instruktorów

Nie wszystkiego jesteśmy wstanie nauczyć się samodzielnie. Niektóre umiejętności musimy nabyć pod okiem osób, które są wykwalifikowane w danej dziedzinie. Nie zawsze jest czas i możliwość na to, aby uczyć się metodą prób i błędów. Jeśli chcemy uprawiać wspinaczkę skalną, musimy przed wejściem na ściankę posiadać już niezbędne umiejętności.

Kursy wspinaczkowe dla każdego

kurs wspinaczki skalnejKurs trwa zaledwie cztery dni, więc nie musimy gospodarować dużo czasu na zrobienie sobie takiego kursu. W ciągu tych czterech dni możemy bardzo dużo się nauczyć, ponieważ kurs wspinaczki skalnej jest przeprowadzany w bardzo intensywny sposób. Zajęcie teoretyczne przeplatane są z zajęciami praktycznymi. Dzięki temu mamy od razu możliwość na weryfikowanie wiedzy teoretycznej w praktyce. Kurs odbywa się po okiem wykwalifikowanych instruktorów, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. Na jednego instruktora przypada maksymalnie czterech kursantów. Podczas takiego kursu uczymy się obsługi sprzętu wspinaczkowego, asekuracji, zjazdów na linie i wielu innych, potrzebnych do wspinaczki skalnej rzeczy. Rozpatrywane są różne przypadki, które mogą się wydarzyć na ściance wspinaczkowej, dzięki temu nic nas nie zaskoczy, ponieważ wiemy jak radziś sobie w kryzysowych sytuacjach. Jeśli chcemy odbyć takie szkolenie, to musimy mieć ukończone osiemnaście lat lub posiadać pisemną zgodę opiekunów prawnych. Po ukończeniu kursu dostajemy zaświadczenie, które uprawnia nas do samodzielnego wspinania.

Ośrodek szkoleniowy możemy znaleźć przez internet. Przed wybraniem szkółki wspinaczkowej powinniśmy się dowiedzieć nieco więcej o danej szkole. Możemy skorzystać z opinii osób które już wcześniej korzystały z usług danego ośrodka szkoleniowego. Ułatwi to nam dokonanie dobrego wyboru. Podstawowy etap takiego kursu kosztuje około ośmiuset złotych.

Scroll to Top