Wizyta u dentysty

Każdy ból nie należy do przyjemnych rzeczy w naszym życiu. Cierpimy wtedy, a nasz nastrój się znacznie pogarsza i nie sprzyja w codziennych obowiązkach. W organizmie człowieka może boleć generalnie wszystko, a jednym z gorszych bólów jest ten zęba.

Leczenie u dentysty

dentystaPewnie większość zna nieprzyjemne wizyty u stomatologa, kiedy czekając w kolejce słychać przez drzwi wiercenie. Niestety, również mam różne przypadłości z zębami, a ostatni ból był naprawdę mocny i nieprzyjemny, do tego stopnia, że ciężko było usnąć w nocy. Tabletki nie pomagały już więc musiałem udać się do specjalisty, który ulży mi w cierpieniach. Zapisałem się możliwie jak najszybciej do stomatologa i już na drugi dzień czekałem na wizytę. Dentysta okazał się naprawdę bardzo miły i sympatyczny, a do tego konkretny i widać, że zna się na fachu. Sprawdził moje uzębienie, spojrzał na wszystkie, a tego chorego uznał, że nadaje się do leczenia kanałowego. Powiedział, że została zaatakowana przez bakterię miazga, czyli nerwy, stąd powstanie stanu zapalnego i z niego wynikający ból. Aby wyleczyć go z zapalenia, musiał mechanicznie dotrzeć do korzenia za pomocą narzędzi, ale żeby wiedzieć dokładnie jego położenie, należało zrobić zdjęcie rentgenowskie. Po jego wykonaniu i obejrzeniu, dentysta już dokładnie wiedział co robić. W trakcie zabiegu ból był naprawdę spory, ale byłem zmuszony to wytrzymać, ponieważ wiedziałem, że stomatolog mi pomoże. Niestety, na jednej wizycie się nie skończyło, ponieważ leczenie kanałowe wymaga kilku wizyt związanych z działaniami stomatologa w dotarciu do korzenia, a następnie jego zabezpieczaniu. Kolejne odwiedzenie gabinetu dentystycznego podobnie wiązało się z bólem, jednak było już mniejsze niż poprzednio. Muszę przyznać, że ostatnia wizyta znacząco zmniejszyła dolegliwości i już o wiele lepiej mogłem spać w nocy. Niestety, drugie odwiedzenie dentysty nie było ostatnim, ponieważ za tydzień musiałem przyjść znowu. Na szczęście, trzecia wizyta była końcowym aspektem wyleczenia mojego zęba, po którym nie odczuwałem już bólu wcale.

Cieszę się, że nie zwlekałem z udaniem się do stomatologa, pomimo że odczuwam lekki strach przed tym lekarzem. Jednak ból, jaki sprawia ząb jest nie do zniesienia i ciężko go wytrzymać i z nim żyć. Można powiedzieć, że wybrałem mniejsze zło.

Scroll to Top