W domu mam własną salę kinową

Zawsze marzyłem o tym, żeby w swoim domu móc oglądać filmy w najlepszych możliwych warunkach. Chciałem mieć ogromny telewizor a najlepiej własną salę kinową. Ostatnio stwierdziłem, że mogę sobie pozwolić na zrealizowanie moich marzeń w tym zakresie. Tym bardziej, że ceny projektorów i całych systemów audiowizualnych poszły sporo w dół. Nawet w domu udało mi się zagospodarować jedno pomieszczenie na własną prywatną salę kinową.

Montażem systemu audiowizualnego zajęła się firma

systemy audiowizualne katowiceNie chciałem niczego robić samemu – jeśli chodzi o kwestie związane z wizją i dźwiękiem. Sam natomiast przygotowałem pokój i zaadaptowałem go na salę kinową. Wyremontowałem pomieszczenie i zamontowałem specjalne drzwi wytłumiające hałas z zewnątrz. Do tego musiałem zakupić meble, na których można wygodnie usiąść. Urządzając własną salę kinową myślałem raczej o tym, żeby wrażenia wizualne i akustyczne dostarczały maksymalnych emocji. Nie mniej w mojej sali można te emocje przeżywać siedząc na bardzo wygodnej kanapie albo w bardzo wygodnym foteli. Do zamontowania ekranu, projektora i systemu audio zamówiłem firmę. Znalazłem specjalistów, którzy ogłaszali się w sieci, że zakładają kompletne systemy audiowizualne Katowice, więc nie zastanawiałem się ani chwili. Była to doskonała decyzja, ponieważ specjaliści z tej firmy naprawdę urządzili w moim pokoju kino domowe. Ekran do projektora i projektor to jedno, ale dźwięk i jego jakość to drugie. Tak naprawdę cały montaż systemu skupił się na dźwięku. Chociaż muszę napisać szczerze, że wrażenia wizualne też są bardzo przyjemne. Trzeba oczywiście opuścić rolety i zrobić w pomieszczeniu całkowitą ciemność. Wtedy projektor naprawdę daje rady. Jestem bardzo zadowolony z usług firmy, z której skorzystałem. Oglądanie filmów z fajnymi efektami dźwiękowymi we własnej sali kinowej to prawdziwa przyjemność.

Zamontowanie systemu audiowizualnego w pomieszczeniu, które przeznaczyłem na kino domowe, kosztowało mnie kilkanaście tysięcy złotych. Mowa oczywiście o sprzęcie i jego montażu. Nie są to duże pieniądze, a naprawdę warto było urządzić sobie w domu własne kino. Dźwięki z efektami przestrzennymi rozłożonymi na kilkanaście głośników naprawdę robią wrażenie. Oglądanie filmów na wielkim ekranie z doskonałej jakości dźwiękiem to prawdziwa przyjemność.

Scroll to Top