W czym pomoże nam księgowa?

 

Zatrudnienie księgowej na pełny etat jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ mamy wtedy pełną kontrolę nad swoimi rachunkami oraz zyskami, a także wiemy dokładnie, kto odpowiada za wszelkie dokumenty i rozliczenia. Jednak wielu początkujących przedsiębiorców decyduje się na wynajęcie biura świadczącego usługi księgowe, ponieważ jest to znacznie tańsze rozwiązanie. Zatrudniając księgową musimy wydać około 4000 zł, a w przypadku biura rachunkowego skorzystamy z usług za 400 zł.

W czym pomoże nam dobre biuro rachunkowe?

księgowość w WarszawieBiuro rachunkowe z pewnością zaoferuje nam pełne prowadzenie księgowości, a także prowadzenie ewidencji i rejestrów. Będziemy mogli również liczyć na pomoc w sporządzeniu deklaracji podatkowych oraz wystawianie i przechowywanie faktur, a także innych dokumentów. Dodatkowo wiele biur księgowych oferuje także pomoc w rozliczaniu pracowników, a nawet pomaga przygotować odpowiednie umowy o zatrudnienie. Jeśli zdarzałyby się w naszej firmie kontrole Skarbowe lub inne, to dobrze jest dodatkowo zakupić usługę, w której księgowy reprezentuje nas przed takimi urzędami. Niestety całkowitych kosztów nie można ogólnie wyliczyć, ponieważ na ich wysokość wpływa wiele czynników. Przede wszystkim pierwszym czynnikiem jest ilość księgowych dokumentów w miesiącu, a także ilość pracowników, w których trzeba odpowiednio rozliczyć. W niektórych przypadkach nawet sama lokalizacja biura rachunkowego wpływa na cenę, ponieważ musimy dojeżdżać z dokumentami albo księgowy musi przyjeżdżać do nas do biura. Bardzo dobrym rozwiązaniem są firmy oferujące księgowość w Warszawie, ponieważ posiadają specjalne oprogramowanie do prowadzenia księgowości online. Wszystkie biura rachunkowe powinny posiadać obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, która mówi o tym, że możemy przenieść pełną odpowiedzialność za błędy popełnione w rozliczeniach na biuro rachunkowe.

Jak działa księgowość online? Księgowość internetowa jest prowadzona w taki sam sposób jak księgowość tradycyjna z tą różnicą, że dokumenty wysyłamy przesyłamy przez internet. Najczęściej będziemy mieli swoje prywatne konto z pełną dokumentacją, a także możliwością fakturowania online oraz dodatkowymi funkcjami. W ten sposób nawet możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu, a nawet dodatkowo pieniędzy.

 

Scroll to Top