Usunąć cellulit – czy to możliwe?

Nadejście pór roku, skłaniających do zrzucenia grubych swetrów i długich spodni, nie dla każdej z nas jest powodem do radości. Pewne mankamenty kobiecej sylwetki mogą nas skutecznie zniechęcać do zmiany garderoby na tę odsłaniającą więcej ciała. Jak wskazują badania, tylko 5-10% kobiet na całym świecie może pochwalić się zupełnym brakiem cellulitu. Pozostałe niestety muszą szukać sposobów, aby sobie z nim jakoś radzić.

Sposoby na usuwanie cellulitu

usuwanie cellulitu KrakówChoć zwykle cellulit przypisuje się jako domenę Pań o bardziej krągłych kształtach, to jest to myślenie błędne. Nawet szczupłe kobiety muszą zmagać się z występowaniem nieregularnej podskórnej tkanki tłuszczowej w okolicach ud, pośladków czy brzucha i jest to wynik zwyrodnienia kobiecej tkanki podskórnej, na jaki jesteśmy narażone przez działanie naszych hormonów. Stąd momenty w naszym życiu, w których jesteśmy szczególnie narażone na występowanie cellulitu występują w trakcie wahań hormonalnych w naszym ciele, takich jak dojrzewanie, menopauza czy ciąża. Jeśli zatem powszechnie znane sposoby radzenia sobie z potocznie zwaną skórką pomarańczową nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, musimy wytoczyć cięższe działa i zastosować zabiegi z wykorzystaniem lasera. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła: „usuwanie cellulitu Kraków” naszym oczom ukazuje się wiele wyników, różniących się między sobą również ceną. Różnica ta jest wynikiem dostępności różnych metod leczenia, zarówno tych mniej inwazyjnych (które są co prawda tańsze, ale zabiegi trzeba zdecydowanie częściej powtarzać), jak i tych bardziej agresywnych, które wykonujemy z mniejszą częstotliwością. Jednak pamiętać należy, że w każdym przypadku walka z cellulitem to nie jest kwestia jednego zabiegu.

Skórka pomarańczowa – określenie tak dobrze znane większości z nas. Aby się jej pozbyć, chwytamy się przeróżnych sposobów. Rezygnujemy z drobnych przyjemności w postaci kostki czekolady, wydajemy setki złotych na kosmetyki obiecujące nam złote góry, wylewamy litry potu na siłowni, jednak ostatecznie w wielu przypadkach okazuje się to nieskuteczne. Wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak zastosowanie zabiegów z wykorzystaniem lasera.