Uroki Polski – rodzinny wyjazd na weekend

Nasz kraj jest bogaty w bardzo wiele różnych ciekawych miejsc, które warto odwiedzić i cieszyć się ich pięknem. Jednym z regionów, który niewątpliwie należy odwiedzić jest województwo świętokrzyskie. Znajdziemy w nim bardzo dużą ilość atrakcji zarówno dla osób starszych jak i dla dzieci. Jest to więc teren gdzie możemy komfortowo spędzić czas z całą swoją rodziną i z pewnością wszyscy znajdą tam coś dla siebie i wypoczynek w tym miejscu będzie dla nich wspaniałym czasem.

Weekend w województwie świętokrzyskim

rodzinny weekend w świętokrzyskimZdecydowanie najpopularniejszymi atrakcjami we wspomnianym we wstępie województwie są góry. Są to jedne z najstarszych gór w Europie i słyną z niepowtarzalnych widoków i cudownego klimatu. Warto dodać, że są to góry położone najbliżej centrum naszego kraju więc jeśli mieszkamy na północy Polski to do tego pasma górskiego dojedziemy najszybciej. Jednak świętokrzyskie to nie tylko góry. Znajdziemy tam bardzo dużo różnych i ciekawych zabytków takich jak klasztor Święty Krzyż gdzie w przeszłości czczono bóstwa pogańskie, zamek w Chęcinach czy też słynny zamek „Krzyżtopór” w Ujeździe. Rodzinny weekend w świętokrzyskim wcale nie musi być nudny. Dla naszych dzieci znajdzie się tam również bardzo wiele rozrywek i atrakcji takich jak choćby popularny park dinozaurów w Bałtowie czy plac zabaw „Babyjagowo” gdzie nasi podopieczni spotkają figury znanych postaci bajkowych. Mówiąc o świętokrzyskim nie można zapomnieć o Sandomierzu. Jest to bardzo piękne miasto położone na krawędzi Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej i było kiedyś bardzo ważnym polskim miastem pod względem gospodarczym i strategicznym. Świadczą o tym obecne w tym mieście zabytki, o których można opowiadać całymi godzinami. W związku z tym lepszym rozwiązaniem jest wybranie się do tego uroczego miasta i penetrowanie jego ulic z przewodnikiem w ręku. Podczas rodzinnego weekendu jesteśmy w stanie zwiedzić bardzo dużo różnych ciekawych miejsc położonych w tym województwie.

Ogólnie rzecz biorąc świętokrzyskie jest miejscem bardzo bogatym w różne zabytki oraz atrakcje. Wizyta w tych miejscach pozwoli naszej rodzinie zyskać cenną wiedzę odnośnie historii zarówno tego regionu jak i całego kraju. Ciężko wymienić wszystkie miejsca, które warto w tym regionie odwiedzić dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie tych miejsc. Z pewnością nie będziemy żałować swojej decyzji.

Scroll to Top