Uniwersalna szafa na broń

W pracy otrzymywaliśmy najróżniejsze zadania, i zwykle musieliśmy wyekwipować się odpowiednio. Dotyczyło to również samej broni, gdyż nie każdy egzemplarz nadawał się do konkretnego terenu. Z tego też powodu, każdy członek oddziału miał przynajmniej jedną sztukę z każdego rodzaju broni, przeznaczonej do użycia w danych warunkach. Oznaczało to konieczność użycia właściwej metody ich przechowywania, gdy nie były użyte na terenie operacyjnym.

Lekkie szafy do przechowywania broni

szafa do przechowywania broniWybór właściwych szaf do broni ograniczała specyfikacja naszej pracy. Standardowo, tego rodzaju szafy wymagają stałego przytwierdzenia do podłoża i nie ma możliwości ich przeniesienia w inne miejsce po instalacji. My jednak pracowaliśmy na terenie jednostki tymczasowej, która istniała tylko na potrzeby obecnego kontraktu, więc nie było możliwości stałej instalacji jakichkolwiek sejfów czy szaf na broń. Po dłuższym rozeznaniu się w obecnej ofercie, rzuciła nam się w oczy uniwersalna szafa do przechowywania broni, posiadająca atest i certyfikat, pozwalający na jej tymczasową instalację. Tego rodzaju szafy były o wiele mniejsze niż modele przeznaczone do stałego montażu, i na ogół mieściły jedynie jedną sztukę długiej broni, posiadając również trzy oddzielne półki na krótką broń, amunicję i akcesoria. Największą jednak ich zaletą była zdecydowanie niższa cena, która pozwalała zaopatrzyć się w odpowiednią ich ilość do przechowania całego ekwipunku jaki posiadaliśmy. Konstrukcja tych modeli szaf była nieco mniej masywna, gdyż możliwe było ich przenoszenie, aczkolwiek dalej posiadały one mocowania, pozwalające na przytwierdzenie ich do podłogi, a samo ich zdemontowanie wymagało opróżnienia zawartości i dość dużego nakładu pracy, gdyż demontaż wcale nie był łatwy, głównie ze względów bezpieczeństwa i utrudnieniu prób usunięcia szafy przez osoby niepowołane.

Szafy te zamykane były wyłącznie na klucz, a każda szafa była przypisana do konkretnej osoby, posiadającej jedyny klucz, więc otwarcie jej przez osoby postronne był w zasadzie niemożliwe, choć zagubienie klucza mogłoby uniemożliwić pracownikowi dostęp do zawartości. Szafy były dobrze przystosowane do przechowywania broni, i miały dodatkowe uszczelnienie, chroniące zawartość przed kurzem, wilgocią czy innymi szkodliwymi czynnikami.