Typowe naprawy pompy wtryskowej

Podczas próby zdiagnozowania problemu z pompą wtryskową możemy samodzielnie rozwiązać problem. Zwykle kosztowna pompa wtryskowa lub  jej naprawa to coś, czego  chcemy uniknąć. Ale czasami możliwe jest samodzielne naprawienie uszkodzonej pompy wtryskowej. Najpierw musimy dowiedzieć się, na czym polega problem.

Jak regenerować pompy wtryskowe?

regeneracja pomp wtryskowychMożemy to zrobić, przeprowadzając niedrogi proces, jakim jest regeneracja pomp wtryskowych. Oto kilka typowych problemów, które można znaleźć w przypadku pompy wtryskowej: Gdy przełącznik kontroli przepływu znajduje się w położeniu dolnym, ciecz często będzie miała silny wytrysk, gdy wejdzie do dyszy. Pompa będzie działać dobrze, jeśli przełącznik kontroli przepływu znajduje się w położeniu wysokim. Czasami istnieje narzędzie, którego można użyć do „przetestowania” przełącznika kontroli przepływu. Wystarczy usunąć przełącznik i ustawić go w wysokiej pozycji. Jest to kolejny powszechny problem związany z pompą. Czasami pompa przestaje działać z jakiegoś powodu. Dzieje się tak, ponieważ pompa mogła być nieszczelna. Jeśli pompa działa poprawnie, nie będzie problemu. Jeśli to nie działa, najprawdopodobniej jest to wyciek. Musimy usunąć wąż podłączony do głowicy pompy i spojrzeć na wąż znajdujący się wewnątrz pompy. Jeśli woda jest czysta i nie wygląda jak wyciek, wyciek musi być gdzie indziej. Jeśli wąż nie jest czysty, może to oznaczać większy problem. Na przykład  uszczelka może być nieszczelna. Lub może to powodować inny problem z pompą wtryskową. Zawór iglicowy czasami zamyka się, gdy pompa działa poprawnie. Ten problem można czasem naprawić. Powinniśmy użyć małej latarki z czerwonym światłem, aby zobaczyć, gdzie jest zawór. Jeśli lampka jest czerwona, oznacza to, że zawór iglicowy zablokował lampkę. 

Należy zacząć od wyłączenia pompy i umożliwienia świecenia małej latarki przez zawór.  Trzeba znaleźć osłonę, do której pasuje zawór iglicowy. Jeśli zawór iglicowy nie znajduje się tak daleko, możemy go znaleźć z tyłu zaworu iglicowego. Aby go wyciągnąć, będziemy musieli go wyciągnąć i zdjąć z uszczelki za pomocą śruby.