Terapia sposobem na uratowany związek

W każdym związku ludzie przechodzą drobne kryzysy. Tak samo mogą wydarzyć się drobne nic nie znaczące sprzeczki. Problem pojawia się w momencie kiedy para, która wcześniej nie widziała świata poza sobą, swój dzień rozpoczyna i kończy kłótnią. Wtedy należy poszukać pomocy u specjalisty.

Terapie dla par w Poznaniu

terapia dla par poznańZwiązek przechodzi przez kilka etapów. Pierwszy z nich jest to fala ekscytacji sobą. Para jest zauroczona sobą i nie dostrzega w sobie i drugiej osobie wad, widzi jedynie zalety. Wszystko to za sprawą endorfin, czyli hormonów szczęścia, które wytwarzane są w organizmach zauroczonych osób. Gdy emocje opadną, a para zdąży przyzwyczaić się do siebie, następuje pierwsza fala kłótni.Początkowo drobne nic nie znaczące sprzeczki, mogą w przyszłości przeobrażać się w ogromne awantury. W takich chwilach nie warto się poddawać i kończyć związku. Najważniejsza jest rozmowa i wzajemne słuchanie. W momencie kiedy para nie może się już dogadać ze sobą, powinna się zastanowić nad wizytą u certyfikowanego terapeuty. Terapeuta to osoba, która jest bezstronna. Jest po to żeby wysłuchać dwie strony, nie powinna oceniać osób, które zgłaszają się po pomoc. Terapia jest potrzebna dla par, aby nie dochodziło w związku do częstych kłótni, złości i sprawiania sobie przykrości. Dobra terapia może spowodować, że para zakocha się w sobie od nowa. Jeżeli jesteśmy zainteresowani terapią dla par, warto przeprowadzić ją w Poznaniu. Terapia dla par poznań, może okazać się dobrym wyborem. W Poznaniu jest bardzo dużo zieleni, która może sprawić, że po terapii będziemy mogli razem ze swoją drugą połówką odpocząć i się zrelaksować. Terapie organizowane mogą być w cyklu indywidualnym oraz w parach. Dobry terapeuta rozważy wszystkie preferencje swoich klientów i doradzi najlepszy sposób terapii. Terapia indywidualna polega na szczegółowej rozmowie, rozmowy te mogą być bardzo emocjonalne. Terapia grupowa polega tylko na rozmowie. Podczas cyklu zajęć stosuje się terapie poznawczo – behawioralną. Rodzaj takiej terapii nie skupia się na rozpamiętywaniu przykrych sytuacji z przeszłości. Polega na omawianiu najistotniejszych problemów, które są ważne w chwili mówienia o nich. Prawidłowo przeprowadzona terapia nauczy przede wszystkim pary rozmawiać ze sobą, a w przyszłości w kryzysowych sytuacjach i kłótniach, doprowadzić do porozumienia.

Związek wcale nie musi po pierwszej poważnej kłótni się rozpaść. Kiedy nie pomagają rozmowy warto poszukać terapii u specjalisty. Terapeuta jest osobą bezstronną i wie jak rozmawiać i pomagać ludziom. Aby utrzymać dobre relacje ze swoją połówką, na której nam zależy warto rozważyć terapie. Czasami wystarczy, krótka rozmowa by związek mógł cieszyć się kolejnym szczęśliwym etapem.  

Scroll to Top