Tanie dobre jedzenie – kilka propozycji

Zawsze mówiło się, że studenci to biedni ludzie, którzy muszą żywić się zupkami chińskimi, by nie umrzeć z głodu i nie wydać fortuny na jedzenie. Osoby, które na studiach były lub są, z pewnością wiedzą, że to często prawda. Jednak wiedzą też, że czasem trzeba zjeść porządny obiad, który dostarczy nam energii i odpowiednich składników odżywczych.

Więcej o tanim dobrym jedzeniu

tanie dobre jedzenie poznańKażdy student, obecny lub były, z pewnością zna kilka tanich prostych i smacznych przepisów, które gotuje co najmniej raz w tygodniu, lub wtedy gdy chce trochę zaoszczędzić. Oto kilka takich propozycji, które zasługują na miano bardzo tanich. Po pierwsze: makaron ze szpinakiem; wykorzystujemy rozdrobniony mrożony szpinak i serek topiony, a koszt jednej porcji nie przekracza 4 złotych, a całe zakupy zrobimy za 10 złotych. Po drugie: rosół a następnie pomidorowa, lub też zamrażanie bulionu i wyjmowanie w razie potrzeby. Taki garnek zupy możemy spokojnie jeść przez kilka dni. Trzecią opcją jest krem z pomidorów, do którego potrzebujemy pomidory, mozarellę i czosnek, to kolejne danie, które nie przekracza kwoty 10 złotych. Do kategorii tanich zaliczamy większość makaronów z różnego rodzaju sosami, które wykonamy szybko i tanio, a większość z nich zawiera w przepisie pomidory. Kolejnym tanim sposobem na obiad jest też oczywiście przywiezienie z domu słoików, których zawartość potem podgrzewamy w mikrofalówce. Jeśli chodzi o tanie dobre jedzenie Poznań to miasto, w którym znajdziemy wiele barów mlecznych, w których najemy się za bardzo niską cenę.

Niezależnie od zasobności naszego portfela, czasem mamy ochotę zjeść coś lekkiego i prostego w wykonaniu, i takie są właśnie powyższe propozycje dań nie tylko dla studentów. Tanie dobre jedzenie nie musi być również nudne, a niektóre z nich znajdziemy nawet w lepszych restauracjach.

Scroll to Top