Stawiamy na nawóz rolniczy o najwyższej jakości

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż rośliny uprawne wymagają do swojego wzrostu odpowiedniej gleby i odpowiednich warunków atmosferycznych. Jedne sadzimy na jesień, a inne na wiosnę. Stąd też ich podział na ozime i jare. Nie zawsze jednak dysponujemy polem, które ma bogatą w substancje odżywcze glebę. Nie zawsze jesteśmy też w stanie przewidzieć wszystkie niekorzystne warunki atmosferyczne, jak susze, gwałtowne opady, czy gradobicie. Możemy jednak zadbać o glebę stosując odpowiednie nawożenie, które zawsze uzależnione będzie od rodzaju naszych upraw. 

Nawóz rolniczy zapewni prawidłowy rozwój roślin uprawnych

wysokie jakości nawozy rolniczeGdy prowadzimy gospodarstwo rolne zawsze musimy zainwestować w wysokie jakości nawozy rolnicze, które pomogą nam w otrzymaniu zadowalających plonów. Kiedyś wystarczył nawóz naturalny zwany potocznie obornikiem. Dziś musimy wspomagać rozwój roślin nawozami bogatymi w magnez, fosfor, czy potas. Producenci oferują szeroką gamę nawozów, które nadają się do uprawy konkretnych roślin uprawnych. Przed samym siewem warto rozpylić też wapno, by nasza gleba nie była kwaśna. Najczęściej uprawianymi roślinami są u nas rzepak, z którego tłoczony jest olej, kartofle oraz przeróżne zboża. Wszystkie one potrzebują innych wartości odżywczych do swojego prawidłowego rozwoju. Rzepak potrzebuje większej ilości magnezu, a kartofle fosforu i potasu. Przed zakupem odpowiedniego rodzaju nawozów należy zastanowić się, czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie zakup nawozu kompleksowego, którego minerały będą występowały w odpowiednich proporcach. Producenci oferują najróżniejsze mieszanki minerałów. Wystarczy tylko wskazać, jakie rośliny sadzimy, a następnie sklepowi doradcy dobiorą nam nawóz o najwyższej jakości, który będzie idealnie pasował do naszych upraw i wzbogaci glebę o konkretne składniki odżywcze, które są im niezbędne do szybkiego wzrostu. Od lat najpopularniejsze nawozy to te, które zawierają odpowiednie mieszanki minerałów oraz składników dobranych w ten sposób, by jedne nie umniejszały działania pozostałych. Glebę zawsze nawozimy na jesień, po zbiorach oraz na wiosnę, przed samym zasiewem. Zalecane ilości nawozu, które powinny być rozprowadzane na polach uprawnych zawsze wskazane są na opakowaniu każdego nawozu. Gdy chcemy mieć dobre plony zawsze powinniśmy stosować się właśnie do zaleceń producenta, którego nawozy stosowane są w rolnictwie od kilku dobrych dekad, a wskazane dawki muszą uwzględniać rodzaj gleby i sadzonych na niej roślin uprawnych.  

Chcąc osiągać dobre plony musimy zadbać o nasze pole praktycznie przez cały rok. Posypywać je wapnem, gdy gleba jest kwaśna i odpowiednio nawozić. Tylko wysokiej jakości nawozy rolnicze dostarczą glebie odpowiednich składników mineralnych i odżywczych, które potem będą pobierane przez systemy korzeniowe uprawianych przez nas roślin. Najskuteczniejsze są oczywiście nawozy kompleksowe, które zawierają całą gamę niezbędnych przy uprawach roślin minerałów. Nadto, zapewnią im szybszy wzrost oraz optymalny wzrost, co przełoży się na jakość naszych plonów. 

Scroll to Top