Sprzęt jeździecki powinien być dobrze dopasowany

W dzisiejszych czasach bardzo dużo ludzi decyduje się na trenowanie jazdy konnej. To bardzo szlachetny sport pełen niesamowitych przeżyć. Cudownie jest mknąć na jakimś rączym rumaku i czuł wiatr na twarzy i w rozwianych włosach. Jednak żeby cieszyć się tak miłą jazdą trzeba zawsze pamiętać o tym, że bez dobrego sprzętu jeździeckiego nie możemy pozwolić sobie na zbyt wiele. Trzeba mieć dobre siodło dopasowane do naszej sylwetki i uzdę, która nie będzie nieprzyjemna dla konia. Trzeba zatroszczyć się o te rzeczy.

Dzięki dobremu sprzętowi jeździeckiemu jazda jest komfortowa

sprzęt jeździeckiWspaniale jest jeździć konno kiedy tylko mamy na to ochotę i koń jest wypoczęty. Trzeba jednak pamiętać o kilku niezwykle istotnych sprawach, które pozwolą cieszyć się komfortem jazdy zarówno jeźdźcowi, jak i wierzchowcowi. Przede wszystkim bardzo ważny jest odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb sprzęt jeździecki. Trzeba mieć na przykład odpowiednio wyprofilowane, dobrze dopasowane siodło, w którym jazda będzie dla nas wygodna. To istotne, ponieważ dzięki temu będziemy mogli sobie pozwolić na osiąganie wysokiej prędkości, a naszego konia nic nie będzie obcierało w grzbiet. warto pamiętać także o odpowiedniej suplementacji. Koń nie potrzebuje wyłącznie owsa i wody. Trzeba dostarczać mu odpowiednie składniki odżywcze, które znajdziemy w różnych smacznych warzywach a także w suplementach takich jak na przykład biotyna. Dopiero dobrze odżywiony koń, któremu niczego nie brakuje może cieszyć się nieskrępowaną jazdą, jeśli mamy odpowiedni sprzęt jeździecki. Powinniśmy mieć dobre buty, takie, w których nie zrobimy koniowi krzywdy. Przy zmianie tempa jazdy ściska się udami boki konia, on wtedy wie, co chcemy mu przekazać. Musimy mieć jednak do tego odpowiednie obuwie i spodnie, żeby po pierwsze czuć się komfortowo i po drugie, żeby nie ocierać skóry konia. Podczas jazdy koń i my musimy czuć się swobodnie.

W każdej dobrej stadninie jest zatrudniony fachowiec, który doskonale wie jak powinno się dbać o konie. Taki człowiek dba o czystość wierzchowców i stara się zapewnić im wszystko czego potrzebują do prawidłowego rozwoju. Na pewno będzie pamiętał także o zapewnieniu odpowiedniego sprzętu jeździeckiego do stadniny. Wtedy na pewno jazda będzie bezpieczne zarówno dla jeźdźca jak i rumaka. To bardzo ważna i nie można tego lekceważyć.