Sprawdzona grzybnia do ogrodu

Spacerowanie po lesie w celu szukania grzybów bardzo odstresowuje i odpręża. Niestety jednak nie każdy ma czas i możliwości by się na takie grzybobranie wybrać. Na nasze szczęście istnieją pewne sposoby na to by grzyby zaczęły rosnąć w naszym ogrodzie. W tym celu musimy zaopatrzyć się w specjalną szczepionkę mikoryzową, którą obecnie sprzedaje mnóstwo sklepów ogrodniczych.  

Polecana mikoryza grzybów leśnych 

grzyby w ogrodzieŻeby uprawiać prawdziwe leśne grzyby w ogrodzie musimy spełnić kilka ważnych warunków. Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w sprawdzoną szczepionkę mikoryzową. Na dzień dzisiejszy jak już wcześniej wspomniałem nabyć ją możemy w wielu sklepach ogrodniczych. Warto pytać o nią również w marketach. Szczepionki nie możemy zastosować tam gdzie aktualnie mamy kawałek niezagospodarowanej przestrzeni. Żeby nasze grzyby prawidłowo się rozwijały konieczne jest zaszczepienie ziemi w miejscu zacienionym oraz wilgotnym. Miejsca te najczęściej znajdują się pod gęstymi drzewami iglastymi. Jeśli chcemy by nasze grzyby w ogrodzie zaczęły rosnąć już wkrótce to konieczne jest nabycie specjalnych bloków czarnej ziemi bogatych w kultury bakterii wspomagających rozwój grzybów. Na takich bloczkach wkopanych w ziemię grzyby zaczną pojawiać się już po kilkunastu dniach. Koniecznie jednak musimy pamiętać o systematycznym podlewaniu. Grzyby w większości składają się z wody więc jeśli nie będziemy pilnować by grzybnia była nawadniana to szybko może zacząć obumierać. 

Generalnie na chwilę obecną możemy zakupić grzybnię w wielu odmianach. Jedną z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych jest jednak grzybnia z pieczarkami. Ten rodzaj grzybni musimy przechowywać w miejscu bardzo zacienionym. Pieczarki nie lubią bowiem zbyt mocnego światła. Idealnie rozwijają się w miejscach ciepłych i wilgotnych. 

Scroll to Top