Sposoby na nieustanny ból kolan

Skomplikowana budowa stawu kolanowego sprawia, że jest bardzo podatny na uszkodzenia, które mogą powodować dyskomfort i ból. Z problemem tym często zmagają się z osoby starsze, a także sportowcy. Ból kolana pojawia się na skutek przeciążenia, stłuczenia, skręcenia. Ten największy staw naszego ciała ma bardzo złożoną budowę, w efekcie czego mogą pojawić się różne urazy. Uszkodzenia mogą być przyczyną bólu kolan, który jest dolegliwością bardzo powszechną.

Rehabilitacja zmniejsza dolegliwości bólowe kolan

ciągły ból kolana w PoznaniuPojawia się na skutek urazów mechanicznych, ale może także stanowić objawy zakażenia bakteryjnego i innych chorób. Ważne jest, by zasięgnąć specjalistycznej pomocy wówczas, kiedy dolegliwościom bólowym towarzyszy zaczerwienienie lub obrzęk w obrębie stawów. Sporym utrudnieniem codziennego funkcjonowania jest ciągły ból kolana W Poznaniu pacjenci mogą zasięgnąć specjalistycznej pomocy i odpowiednio zdiagnozować schorzenie. Dzięki temu mogą poprawić jakość życia, pozbyć się dolegliwości. Odpowiednie badanie umożliwia postawienie trafnej diagnozy. W niektórych sytuacjach lekarze zalecają farmakoterapię, stosowane są wówczas leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Niezwykle pomocne okazuje się także rehabilitacja, której zadaniem jest pomoc pacjentom w likwidowaniu dolegliwości bólowych. Ważne jest, by dbać o swoje stawy kolanowe, unikać dźwigania, walczyć z nadmiernymi kilogramami, a także regularnie uprawiać aktywność fizyczną. Nie wszystkie jednak formy ruchu są dobre dla naszych stawów kolanowych, dlatego należy unikać sportów, które je obciążają. Doskonałym wyborem jest pływanie, jazda na rowerze lub nordic walking. Ból kolana to dolegliwość, która jest bardzo uciążliwa, jednak za pomocą odpowiednich działań można skutecznie go zlikwidować. Niesteroidowe leki przeciwzapalne eliminują ból, poprawiają stan pacjenta, jednak nie spowalniają postępu choroby zwyrodnieniowej. Bardzo pomocne okazuje się stosowanie suplementów diety, które bogate są w kolagen, kwas hialuronowy. 

Ich zadaniem jest przywrócenie chrząstki stawowej, a także poprawa ruchomości stawów. Często stosowane są także preparaty, które wstrzykiwane są w staw. Zawierają kwas hialuronowy, który chroni staw przed dalszymi uszkodzeniami. W skrajnych przypadkach niezbędna okazuje się endoproteza stawu, która jest skomplikowaną operacją, która skutecznie pomaga pacjentom. Poza leczeniem farmakologicznym i operacją pomocne okazują się także zabiegi, takie jak krioterapia, czyli leczenie zimnem, magnetoterapia, ultradźwięki, a także terapia laserowa.

Scroll to Top