Solidne konstrukcje z poliwęglanem litym

 

Tworzywa sztuczne wykorzystywane jako zamienniki cięższych materiałów są coraz popularniejsze, ponieważ można z nich wykonywać więcej konstrukcji w znacznie bezpieczniejszy sposób. W solidnym poliwęglanie litym cena i jakość idą w parze, ponieważ jest to produkt uniwersalny, który znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Pojawia się na każdym kroku, tam gdzie lekkość i wytrzymałość przezroczystego materiału jest najważniejsza.

Co wpływa na cenę solidnego poliwęglanu litego?

solidny poliwęglan lity cenaWśród zastosowań płyt z poliwęglanu litego najpopularniejsze są oszklone pokrycia dachowe, które dają budynkom nowoczesnego wyglądu. Centra handlowe czy muzea prześcigają się w coraz to bardziej odważnych projektach konstrukcji i w niektórych dach zrobiony ze szkła mógłby być niebezpieczny, zarówno dla osób zaangażowanych w budowę, jak i zwykłych przechodniów. Jeżeli chodzi o solidny poliwęglan lity – cena zależy głównie od dodatkowych parametrów, takich jak na przykład barwa. Mlecznobiałe płyty lub przydymione na kolor brązowy lub czarny pojawiają się na specjalne zamówienie. Również płyty na wymiar wpływają na cenę produkcji, ponieważ dodaje do pracy przy przygotowaniu zamówienia. Gotowe płyty są znacznie tańsze a ich obróbka nie jest trudna, ponieważ poliwęglan łatwo formuje się pod ciepłem lub zimnem. Można go w ten sposób wyciąć lub wygiąć do własnych potrzeb. Solidne płyty z poliwęglanu charakteryzują się wytrzymałością na uderzenia oraz lekkością, co sprawia, że są znacznie chętniej stosowane niż szkło. Poza tym posiadają wysoki poziom odporności na ogień, promieniowanie UV czy przebarwienia, dzięki czemu doskonale sprawdzą się jako oszklenia balkonów, balustrad czy witryn sklepowych, osłon antywłamaniowych i przeciwuderzeniowych oraz tych, obecnych w maszynach przemysłowych.

Zastosowanie poliwęglanu litego posiada ogromnie szeroki zakres. Jest to tworzywo wytrzymałe i lekkie, które doskonale sprawdzi się w wielu sytuacjach, zaczynając od projektowania budynków, przez sztukę czy marketing a kończąc na elementach ochrony i bezpieczeństwa. Wykonane z niego konstrukcje są obecne w architekturze miejskiej i sprzętach domowych. Cena i właściwości solidnego poliwęglanu litego idą ze sobą w parze i nie zawodzą jako bezpieczny zamiennik szkła.