Solidne ciągniki jednoosiowe

Posiadając grządki na działce poza terenem miejskim możemy uprawiać warzywa. Warzywa z własnej działki napewno będą zdrowsze i smaczniejsze, niż te które możemy kupić w supermarkecie. Do stworzenia takiej uprawy na własny użytek potrzeba nam kilka urządzeń i kilku arów wolnego terenu, który nadaje się do uprawy roślin.

Glebogryzarki ułatwiające uprawę warzyw

glebogryzarka ciągnik jednoosiowyPoza wszystkimi narzędziami ręcznymi, takimi jak motyka, sztychówka czy grabki, warto kupić sobie glebogryzarkę. Przekopywanie co roku na wiosnę ogródka jest dość czasochłonne, a przede wszystkim męczące. Jeśli możemy sobie ułatwić życie w tym aspekcie, to warto to zrobić. Wystarczy kupić glebogryzarkę, którą przekopanie ogródka o wielkości kilka arów zajmie nam znacznie mniej czasu, a po drugie napewno się tak nie zmęczymy jak przy przekopywaniu. Glebogryzarka ciągnik jednoosiowy to urządzenie zasilane silnikiem spalinowym o dość dużej mocy, który wprawia w ruch oś na której zamontowane są specjalnie wyprofilowane noże. Pod wpływem działania silnika noże wprawiane są w ruch i wgryzają się w ziemię. Naszym zadaniem jest tylko kierowanie takim ciągnikiem, co jest dość łatwe, mamy dwie manetki, jedna to hamulec, a druga to manetka gazu. Wystarczy odpowiednio manewrować tymi manetkami. Należy pamiętać o tym, aby nie wciskać obu jednocześnie, ponieważ może to spowodować uszkodzenie urządzenia. Silnik w takiej glebogryzarce jest silnikiem czterosuwowym, więc taki ciągnik tankujemy zwykłą benzyną, bez żadnej domieszki.

Popularność wyżej opisanego urządzenia jest dość duża, stąd też dostęp do niego jest bardzo łatwy. Możemy je kupić w większych sklepach ogrodniczych lub zamówić przez internet. Kwota potrzebna do zakupu takiego ciągnika waha się od tysiąca do trzech tysięcy złotych.

Scroll to Top