Słupki na chodniku

 

Chodnik to miejsce przeznaczone dla pieszych, jednak niestety bardzo często zdarza się, że na chodniku ludzie parkują swoje samochody. Jest bardzo kłopotliwe dla pieszych, ponieważ ciężko jest przejść, a szczególnie jak idzie się z zakupami, czy wózkiem, czy nawet w momencie mijania się pieszych.

Zalety słupków chodnikowych

słupki chodnikoweParkujące samochody na chodnikach nie tylko są kłopotem dla pieszych w momencie spacer, ale również przechodząc na drugą stronę jezdni pieszy może nie zauważyć nadjeżdżającego samochodu. Może to spowodować wypadek. Natomiast słupki chodnikowe, które są montowane na krawędzi chodnika rozwiązują niejeden problem. Słupki chodnikowe uniemożliwiają ludziom wjeżdżanie na chodniki samochodem. Wówczas pieszy ma więcej miejsca na chodniku dla siebie. Może swobodnie spacerować nawet z wózkiem dziecięcym, który zajmuje dość dużo miejsca, a w momencie kiedy samochód stoi na chodniku to zdarza się, że ludzie muszą z wózkami wyjeżdżać na drogę, aby ominąć samochód. Słupki chodnikowe to również bezpieczeństwo naszych dzieci. Często widać, że w miejscu gdzie dzieci wychodzą ze szkoły znajdują się słupki chodnikowe połączone łańcuchem, aby biegnące dziecko nie wybiegło na jezdnie. Tak samo wychodząc na spacer z dziećmi mamy pewność, że nie wybiegnie nam na drogę, ponieważ słupki je zatrzymają. Słupki montowane na chodnikach są biało czerwone, dlatego widać je z daleka. Dlatego można powiedzieć, że słupki posiadają bardzo wiele zalet.

Słupki bardzo często są montowane na chodnikach, głównie dla bezpieczeństwa i komfortu pieszych, aby żaden samochód nie wkraczał tak jakby na jego teren. Słupki można nawet prywatnie sobie kupić i postawić na swoim wjeździe na swoją posiadłość. Głównie są one koloru biało czerwonego w paski.

 

Scroll to Top