Skuter elektryczny dla inwalidy

 

Osoby niepełnosprawne nie mają łatwego życia codziennego, bo muszą się zmagać z wieloma przeciwnościami. Niewielu z nich posiada własny samochód dostosowany do ich potrzeb, a korzystanie z publicznego transportu jest bardzo utrudnione.

Jak wyglądają elektryczne skutery dla inwalidów?

skuter elektryczny inwalidzkiZdrowe osoby często nie rozumieją jak ciężko jest się poruszać osobie niepełnosprawnej i jak wiele czasu jej to zajmuje. Ci, którzy są bardziej zasobni, mogą sobie pozwolić na zakup samochodu dla inwalidy, a reszcie pozostaje korzystanie z wynajętych pojazdów do przewożenia osób niepełnosprawnych. Jednak jest jeszcze skuter elektryczny inwalidzki, który jest dużo tańszy od samochodu, a tak samo praktyczny. Można go używać o każdej porze roku z wyłączeniem zimy z wiadomych względów. Posiada on wygodne siedzenie dostosowane do potrzeb inwalidy, niewielkie trzy koła, które zapewniają ekonomiczną jazdę i kompletny panel sterowania umieszczony na kierownicy. Skuter jest napędzany na niewielki akumulator, który maksymalnie naładowany wystarcza na pokonanie ponad stu kilometrów. Używanie takiego sprzętu jest ekonomiczne, bo nie musimy go tankować. Skutery elektryczne są kompaktowe i pozwalają na zaparkowanie niemalże w każdym miejscu w zatłoczonym mieście. Posiada lusterka, klakson, przedni koszyk na kierownicy, podnóżek i reflektory do jazdy dziennej oraz tylne światła. Dla wygody inwalidy, skuter posiada amortyzowane zawieszenie, obracany fotel, nachylaną kolumnę kierowniczą, dzięki czemu dopasuje się ją do każdego kierowcy.

Oczywiście wyposażenie skutera elektrycznego zależy od wybranego modelu. Jego cena jest dość zróżnicowana, bo nowy skuter możemy kupić za kilka, lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. Można też dostać używane modele o połowę tańsze.

 

Scroll to Top