Skuteczny firmowy monitoring

Każda nowoczesna firma musi przykładać dużą wagę do zabezpieczenia swoich pracowników oraz dóbr materialnych. Sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa w firmach jest bardzo dużo. Szefowie dużych i średnich firm ciągle poszukują najskuteczniejszych rozwiązań żeby mieć pewność, że w ich firmach jest bezpiecznie. Najpopularniejszym ze sposobów jest zakładanie systemu monitoringu oraz montowanie różnorakich czujników i fotokomórek wyzwalających alarm.

Nowoczesne rodzaje monitoringu

kamery ipDo czego służy monitoring nie trzeba nikomu tłumaczyć. Oko szefa czy też pracowników ochrony nie jest w stanie wszystkiego zauważyć. W związku z tym montowane są kamery, które oferują podgląd na żywo oraz bardzo często również możliwość zapisywania zarejestrowanych materiałów na twardy dysk oraz inne nośniki danych. Jedną z najpopularniejszych kamer montowanych w firmach w ostatnich latach są kamery ip. Ich działanie z technicznego punktu widzenia nie jest bardzo skomplikowane ale niesie ze sobą bardzo duże korzyści. Kamera ip do poprawnego działania wymaga od nas jedynie zapewnienia stabilnego łącza internetowego oraz rzecz jasna zasilania. W zasadzie to jest wszystko czego potrzebujemy do uruchomienia monitoringu. Pozostaje jeszcze tylko kwestia konfiguracji naszej kamery. Z reguły do każdej kamery dołączane są instrukcje obsługi ale jeśli dla kogoś są zbyt mało czytelne to możemy posłużyć się filmami dostępnymi w Internecie. Z konfiguracją takiej kamery powinien poradzić sobie niemal każdy i nie wymaga to posiadanie zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki czy elektroniki. Bardzo dużo kamer ip posiada wbudowane czujniki ruchu. Dzięki temu możliwe jest wybudzanie kamery w momencie gdy zarejestrowany został ruch. Możemy ustawić tak nasze kamery żeby rejestrowały obraz tylko i wyłącznie po wykryciu ruchu w jakimś określonym polu widzenia kamery. 

Ogólnie rzecz biorąc kamery ip są urządzeniami bardzo potrzebnymi w wielu miejscach. Stosuje się zarówno w dużych i średnich firmach jak również w przedsiębiorstwach bardzo małych oraz w sklepach. Montaż takich kamer jest jednym z najprostszych jeśli chodzi o montowanie kamer. Oprócz wkrętów oraz wkrętarki w zasadzie nie potrzebujemy niczego więcej. Ceny kamer ip rozpoczynają się już od kilkuset złotych.

Scroll to Top