Skuteczna ochrona lakieru

 

Z pewnością każdy właściciel chciałby, aby jego samochód jak najdłużej wyglądał jak nowych, choć nie jest to możliwe. Jednak można skutecznie naprawiać to, co zniszczył czas użytkowania. Najbardziej narażony na uszkodzenia jest lakier, ponieważ każdego dnia oddziałują na niego negatywne czynniki, prowadzące do powstania rys czy odprysków.

Jak najlepiej chronić lakier na karoserii?

ochrona lakieru w gdańskuWygląd samochodu przeważnie zdradza jego wiek, ponieważ każdego dnia, bez względu czy nim jeździmy czy stoi na parkingu pod domem, to ulega zniszczeniom. Niekoniecznie musi tak być działanie mechaniczne, bo spore szkody wywołuje samo promieniowanie słoneczne, które powoduje blaknięcie lakieru. Jeżeli karoseria nie będzie właściwie zabezpieczana, to z pewnością w krótkim czasie pojawią się na niej skutki działania wilgoci, czyli rdza. Na szczęście jest wiele sposobów na przeciwdziałanie temu procesowi i każdy właściciel pojazdu może z nich skorzystać. Przede wszystkim są to różne produkty polerujace, chroniące i zabezpieczające powłokę lakierniczą przed uszkodzeniami, które możemy kupić w sklepach motoryzacyjnych albo dostępne są profesjonalne usługi auto detailingowe. Obecnie salony car detailingowe znajdują się w wielu dużych miastach Polski, dlatego też ochrona lakieru w Gdańsku jest tak samo możliwa jak w Krakowie czy Warszawie. Jest to jedna z najpopularniejszych metod car detailingowych, z których każdego roku korzysta nawet kilkadziesiąt tysięcy właścicieli różnych pojazdów. Może ona być przeprowadzona na dwa sposoby : jako powłoka ceramiczna lub ochronna folia bezbarwna. Oba sposoby są skuteczne, choć trwałość powłoki ceramicznej określana jest na pięć do dziewięciu lat, a bezbarwnej folii na maksymalnie pięć lat. Tego typu zabiegi mogą być wykonywane na dowolnym rodzaju pojazdu i zawsze pozwalają na osiągnięcie spektakularnych efektów.

W Gdańsku jest obecnie zarejestrowanych kilka salonów auto detailingowych, które z roku na rok liczą coraz większe zyski, ponieważ klienci doceniają zalety płynące z wykonywanych zabiegów. Przede wszystkim ich celem jest podniesienie wartości rynkowej pojazdu, przez poprawę wyglądu powłoki lakierniczej, tapicerki, kół czy szyb. Choć nie są to tanie usługi, to jednak nie brakuje osób zainteresowanych nimi. 

 

Scroll to Top