Sesje fotograficzne w Bydgoszczy

Bydgoszcz to miasto, które kojarzy się z przemysłem i handlem. Jednak poznając je bliżej można zupełnie odczarować ten stereotyp. Bydgoszcz jest pełna urokliwych zakątków, które stanowią niepowtarzalne tło dla sesji zdjęciowych. Które z nich są najbardziej interesujące?

Bydgoszcz – miejsce dla profesjonalnych sesji fotograficznych 

profesjonalne sesje fotograficzne w BydgoszczySzczególne położenie Bydgoszczy nadaje jej nadzwyczajnego charakteru. Otoczona lasami i poprzecinana wstęgami rzek i kanałów jest interesującym wyborem zarówno dla miłośników fotografii jak i profesjonalistów zajmujących się tą dziedziną. Ci ostatni coraz częściej odnajdują ciekawe miejsca na profesjonalne sesje fotograficzne w Bydgoszczy. Jednym z nich jest oczywiście Wenecja Bydgoska, czyli nastrojowy zespół kamienic usytuowanych nad rzeką Młynówką. To popularne miejsce wybierane przez pary młode na plenerowe sesje ślubne. Znajdująca się nieopodal, zrewitalizowana Wyspa Młyńska z widokiem na Oper Nova, to kolejne lubiane przez fotografów miejsce. Wieczorne podświetlenie tego miejsca nadaje mu magiczny klimat, który aż chce się uwiecznić obiektywem. Profesjonalne sesje fotograficzne w Bydgoszczy często też odbywają się na Starym Rynku. Ratusz oraz pierzeje kamienic otaczające rynek z wszystkich stron stanowią interesujące tło dla zdjęć. Kilka kroków dalej w stronę pierzei wschodniej znajduje się dziś odnowiona ulica Jatka – kompleks restauracji i barów – który swoją industrialną zabudową przyciąga nie tylko fotografów, ale i turystów. Jeśli zaś interesują nas sesje plenerowe w otoczeniu natury, to warto wybrać się do jednego z bydgoskich parków. To istotny element przestrzeni miasta ponieważ parki i tereny leśne zajmują połowę powierzchni Bydgoszczy. Wśród nich można więc wybrać idealne miejsce na plenerową sesję zdjęciową. Ciekawą opcją na profesjonalne sesje fotograficzne w Bydgoszczy jest również Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku, będący największym parkiem miejskim w Polsce. Jego urokliwe zakątki idealnie nadają się do fotografowania.

Szukając miejsca na sesję zdjęciową warto wziąć pod uwagę Bydgoszcz. To wyjątkowe miejsce jest pełne niezwykłych zakątków. Dzięki swojemu położeniu, a także wciąż zmieniającemu się charakterowi stanowi ona idealne miejsce dla sesji różnego rodzaju. Zarówno amatorzy fotografii jak i profesjonaliści znajdą tu dla siebie inspirację.

Scroll to Top