Rekomendowana folia przeciwsłoneczna

 

W wielu domach i obiektach użytkowych nie było możliwości montażu zasłon lub rolet zaciemniających, z najróżniejszych powodów. Niektórzy właściciele nie chcieli montować takowych, z racji specyficznego wystroju czy jakiegokolwiek powodu. W takim przypadku, najczęstszym rozwiązaniem były folie przeciwsłoneczne i zaciemniające, naklejane bezpośrednio na okna. Były one bowiem bardzo tanie, aczkolwiek zdecydowanie skuteczne.

Skuteczne folie zaciemniające do okien

folie przeciwsłoneczne wrocławFolie tego rodzaju były bardzo podobne do folii antywłamaniowych, aczkolwiek nie były tak wytrzymałe, a przez to jeszcze tańsze niż takowe folie, dlatego też coraz częściej zastępowały rolety i zasłony w domach i obiektach biurowych. Najprostsze odmiany folii przeciwsłonecznych działały dokładnie tak samo jak szkła w prostych okularach przeciwsłonecznych, zaciemniając wnętrze pomieszczenia i ograniczając nasłonecznienie. W wielu sklepach można było spotkać jednak bardziej skuteczne i o wiele lepsze folie przeciwsłoneczne Wrocław w szczególności miał wiele sklepów które zajmowały się ich sprzedażą, i tam wykorzystywane były coraz częściej w całym mieście. Lepsze folie mogły być bowiem całkowicie przeźroczyste, gdyż posiadały warstwę tworzywa blokującego promienie ultrafioletowe. Zapewniały więc doskonałe nasłonecznienie, aczkolwiek minimalizowały szkodliwy wpływ słońca i zmniejszały nagrzewanie wnętrza pomieszczenia. Folie te były również barwione, najczęściej w półprzeźroczystym czarnym kolorze, choć ich barwa mogła być niemal dowolna, gdyż folie wykonywane były w wielu przypadkach na zamówienie, wedle specyfikacji klienta, więc w budynkach można było spotkać również takie odmiany, najczęściej w kolorach kontrastujących.

Nakładaniem owych folii zajmowały się profesjonalne filmy montażowe, gdyż producenci często wskazywali na znaczny spadek ich skuteczności po nieumiejętnym nałożeniu folii na powierzchnię okna. Zastosowanie profesjonalnych preparatów i dokładne położenie folii zapewniało doskonałe jej działanie, jak również zapobiegało odchodzeniu folii od powierzchni i minimalizowało jej podatność na wpływ pogody. Folie były wykonywane pod wymiar wybranego okna, dlatego też potencjalni nabywcy mogli dopasować folie do wymiarów dowolnej powierzchni w dowolnym budynku.

 

Scroll to Top