Protetyka stomatologiczna po utracie zęba

 

Utrata zębów jest bardzo nieprzyjemna. Dzieje się tak ze względu na urazy bądź też choroby na przykład przez próchnicę masowo atakujące zębinę. Niestety, zęby są bardzo potrzebne każdemu człowiekowi po to, aby mógł jeść. Ważne są także ze względów estetycznych. Osoby bez zębów są mniej atrakcyjne, dlatego też konieczne jest zainwestowanie w protezę.

Rodzaje protez stomatologicznych

protetyka stomatologiczna olsztynKażda osoba, która utraciła ząb czuje dyskomfort fizyczny i psychiczny. Zmienia się także mimika twarzy, dlatego też tak bardzo ważne staje się jak najszybsze założenie protezy. Najbardziej popularnym rodzajem protez jest proteza ruchoma. To jest ta, którą się wyjmuje i zakłada. Trzeba ją dość często wymieniać, ponieważ ulega ona uszkodzeniom, dlatego też jeszcze lepszym rodzajem protez okazują się być protezy stałe. Protezy stałe to są takie, jakbyśmy mieli nowe zęby. Są na stałe przymocowane do dziąsła. Odbywa się to przy pomocy śruby. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Pacjent w momencie zakładania śrub dostaje znieczulenie. Zabieg trwa około trzech godzin w zależności od tego, ile zębów się zakłada. Implanty są bardziej trwałe i komfortowe. Trzeba na nie przeznaczyć sporą sumę pieniędzy, jednak mogą pozostać one z nami do końca życia. Protetyka stomatologiczna Olsztyn nie ma wygórowanych cen, dlatego z ich usług korzysta bardzo dużo ludzi, którzy utracili z pewnych powodów swoje zęby.

Nic dodać, nic ująć. Stałe protezy są lepszej jakości, niż ruchome. Jeśli kogoś nie stać, może pozostać przy tych ruchomych, które również dobrze się prezentują. W tym czasie można oszczędzać na protezę zębową, która jest wygodniejsza i bardziej trwała. Lepiej jednak dbać o swoje zęby naturalne. Tylko odpowiednia higiena jamy ustnej sprawi, że będą zdrowe przez długie lata.