Prosty sposób na odmienienie swojego samochodu w Szczecinie

 

Dla większości właścicieli, wygląd auta to bardzo istotna sprawa. Kierowcy często prześcigają się w pomysłach nie tylko na sposoby ochrony swoich pojazdów, ale także na to, jak urozmaicić wygląd samochodu. Modyfikacje auta to też bardzo dobry sposób na wyróżnienie swojej firmy na ulicy.

Do czego służą folie samochodowe?

folie samochodowe w SzczeciniePoszukując odpowiedniego środka do modyfikacji swojego auta trafiłam na firmy oferujące folie samochodowe. W Szczecinie jest kilka miejsc wykonujących tego typu usługi. Moim założeniem była zmiana koloru karoserii. Poprzednia kolorystyka nieco mi się znudziła, zatem postanowiłam okleić auto folią w wybranym przez siebie kolorze. Wybór odpowiednich barw, które mają posiadać folie samochodowe w Szczecinie nie jest żadnym problemem, ponieważ w mieście dostępne są chyba wszystkie istniejące na świecie kolory. Po dłuższym zastanowieniu mój wybór padł na piękny, głęboki, burgundowy odcień. Po zleceniu usługi i rozmowie z osobami zajmującymi się tym tematem zawodowo okazało się jednak, że folia świetnie nadaje się nie tylko do zmian koloru, ale zalecane jest również oklejanie aut foliami ochronnymi zapobiegającymi niszczeniu się lakieru z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, myjni automatycznych, czy piasku i kamieni, na które możemy trafić na drodze. Folia zapobiega bowiem powstawaniu rys i innych uszkodzeń karoserii. Innym sposobem wykorzystania są folie naklejane na szyby w celu ich przyciemnienia – w tym przypadku możemy wybrać procentową wartość zaciemnienia, jaką na auto zaaplikować specjalizujący się w tego typu usługach fachowiec. Mimo wielu zastosowań, nadal najpowszechniejszym użyciem folii samochodowych są… jeżdżące reklamy. Chyba każdy z nas choć raz dziennie idąc ulicą trafia na auto oklejone nazwą firmy, numerem telefonu oraz adekwatnymi obrazkami, logami, czy emblematami. To najczęściej auta zarejestrowane na mniejsze firmy. Z kolei większe korporacje, posiadające całą flotę pojazdów, zazwyczaj stawiają na nieco dyskretniejsze oznaczanie samochodów ze swoich garaży jedynie logiem firmy.

Pomysł zmiany koloru auta, oprócz wyglądającego jak prosto z salonu pojazdu, przyniósł mi również cenną wiedzę na temat oklejania samochodów w innym celu. Niedługo na pewno zdecyduję się na kolejną usługę z użyciem folii samochodowej – na pewno będzie to ochronne oklejenie mojego auta.

 

Scroll to Top