Profesjonalne kursy pierwszej pomocy w Poznaniu

Niemal każdy przynajmniej raz w życiu znalazła się w sytuacji, kiedy sam potrzebował natychmiastowej pomocy lub kiedy musiał tej pomocy udzielić drugiej osobie. Stres, jaki towarzyszy każdej nagłej sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu, często paraliżuje do tego stopnia, że człowiek nie jest w stanie logicznie myśleć ani wykonać najprostszej czynności, jaką jest choćby zadzwonienie na pogotowie.

Kursy pierwszej pomocy organizowane w Poznaniu

kursy pierwszej pomocy w poznaniuCoraz więcej instytucji edukacyjnych wprowadza do swej oferty kierunki związane z udzielaniem pomocy przedmedycznej. Każdy, kto pragnie zdobyć specjalistyczną wiedzę oraz praktyczne umiejętności mające na celu ratowanie ludzkiego zdrowia, a także życia, ale nie chce podejmować studiów, może skorzystać z szerokiej oferty kursów i szkoleń, wśród których znajdują się kursy pierwszej pomocy w Poznaniu. W czasie takiego kursu organizowanego również w zakładach pracy oraz szkołach (jest to odgórnie narzucony obowiązek) człowiek poznaje podstawy prawne oraz zapoznaje się z konsekwencjami, jakie może ponieść w przypadku nieudzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Omawiane są szczegółowo różnego rodzaju zagrożenia, zaczynając od niewinnych zadrapań i skaleczeń, poprzez złamania, zasłabnięcia, omdlenia, oparzenia, a kończąc na poważnych urazach, takich jak choćby otwarte złamanie, urazy doznane w wypadkach samochodowych, zatrzymanie krążenia i wiele innych. Prowadzący, którymi są najczęściej ratownicy medyczni, którzy na co dzień ratują ludzkie życie, dokładnie i szczegółowo omawiają, jak należy zachować się w każdej sytuacji, krok po kroku pokazują, jak prawidłowo założyć opatrunek, usztywnić złamaną kończyną, jak powinna wyglądać pozycja boczna ustalona, szczegółowo omawiają, jak powinno wyglądać prawidłowe zgłoszenie przypadku do pogotowia ratunkowego. Wiedza teoretyczna jest poparta licznymi ćwiczeniami praktycznymi: każdy kursant ma możliwość przeprowadzenia prawidłowej resuscytacji na manekinie, może nauczyć się pozycji bocznej bezpiecznej oraz ma możliwość przećwiczyć zgłoszenia do pogotowia.

Każdy człowiek powinien być przygotowany na to, że przynajmniej raz w życiu stanie przed koniecznością udzielenia pomocy komuś potrzebującymi. Może to być członek rodziny, a może to być zupełnie obca osoba spotkana na ulicy. Pamiętać jednak należy, że każde ludzkie życie jest na wagę złota, a nieudzielenie pomocy może wiązać się z dotkliwymi karami grzywny, a nawet pozbawienia wolności do lat 3.

Scroll to Top