Poszukiwania ukraińców do pracy w Polsce

Moi rodzice prowadzą gospodarstwo rolne. Ostatnio oboje podupadli trochę na zdrowiu i mają coraz więcej kłopotów z tym, żeby wykonać swoje gospodarskie obowiązki. Stwierdziłem, że przynajmniej na czas żniw przydałby im się dodatkowy pracownik. Sam nie mogłem im pomóc, ale stwierdziłem że najlepiej będzie jak zatrudnią jakiegoś Ukraińca do pomocy. Zależało im oczywiście na legalnym zatrudnieniu, dlatego musiałem im pomóc z wyszukiwaniem odpowiedniej osoby.

Znalazłem i zatrudniłem pracowitego Ukraińca

jak znaleźć ukraińca do pracyDodałem ogłoszenie w internecie, ale większość Ukraińców która się do mnie zgłaszała chciała pracować tylko i wyłącznie na czarno, ponieważ w ten sposób dostawaliby więcej pieniędzy do ręki. Nie mogłem się na to zgodzić. Przecież gdyby coś się stało, to rodzice by za to odpowiadali prawnie i karnie. Musiałem znaleźć lepszy sposób na znalezienie pracownika z Ukrainy. Musiałem wspomóc się internetem. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: jak znaleźć ukraińca do pracy, i zacząłem przeglądać wyniki. Na pewnym forum wiele osób doradzało, żeby skorzystać w tym celu z agencji pracy tymczasowej. Wszystkie osoby zatrudnione w agencji pracy tymczasowej są zatrudnione legalnie i w przypadku osób z poza krajów Unii Europejskiej posiadają pozwolenie na pobyt i pracę. Jest to też opłacalne dla pracodawców, ponieważ jeśli ktoś zrezygnuje z dnia na dzień, agencja od razu przyśle kogoś na zastępstwo. Udało mi się szybko znaleźć kontakt do znanej i polecanej międzynarodowej agencji pracy. Wiele osób na forum podpowiadało mi, że zatrudnia ona wielu Ukraińców. Dla nich to również świetna forma zarobkowania, ponieważ mają ubezpieczenie i pewną pensję zawsze na czas na koncie. Od razu udałem się tam, aby nawiązać z nimi współpracę. Po uzgodnieniu szczegółów i wysokości prowizji za znalezienie pracownika od razu podpisałem z nimi umowę współpracy.

W ten sposób bardzo szybko udało mi się znaleźć pracowitego Ukraińca do pracy w gospodarstwie moich rodziców. Muszę przyznać, że skorzystanie z agencji pracy tymczasowej było bardzo dobry wyborem. Dzięki temu większość formalności związanych z zatrudnieniem przejęła agencja. Było to bardzo praktyczne i komfortowe rozwiązanie zarówno dla mnie, jak i dla zatrudnionego Ukraińca. Teraz musiałem tylko przelewać na konto agencji jego wynagrodzenie.