Pościele z bawełny

Pościel stanowi bardzo ważną część wystroju naszej sypialni. To ona decyduje o tym czy kładąc się wieczorem do łóżka będziemy robili to z przyjemnością. Dobierając odpowiedni materiał z którego będzie wykonana oraz wzór i kolorystykę możemy sprawić, że łózko stanie się naszym azylem.

Pościel z bawełny- najlepszy wybór

Pościel bawełniana 200x220Podstawową cechą, nad którą powinniśmy się zastanowić wybierając pościel jest materiał, ponieważ to on decyduje o komforcie snu. Warto również dopasować pościel do pory roku, latem wybierać te bardziej przewiewne. Tkaninami, które znamy już od wieków są bawełna, len oraz jedwab. Dzięki swojej naturalności pozwalają skórze oddychać, a co za tym idzie osoba śpiąca pod taką pościelą nie będzie się pocić. Dzięki temu zmniejszymy prawdopodobieństwo zagnieżdżenia się chorobotwórczych drobnoustrojów w kołdrze czy poduszce. Naturalne tkaniny poprzez tak wiele pozytywnych stron niosą za sobą konieczność zapłacenia za nie więcej niż za pościele z mniej naturalnych materiałów. Przykładowo w ofercie wielu sklepów internetowych pościel bawełniana 200×220 kosztuje od 150 zł wzwyż. Największą popularnością wśród klientów cieszą się właśnie te z tkanin naturalnych. Mogą to być pościele z włókien takich jak: flanela, satyna, kora, adamaszek, perkal, batyst. Do najbardziej luksusowych, a co za tym idzie najdroższych należy pościel z długowłóknistej bawełny egipskiej(mako). Rynek oferuje szeroki wybór, wśród kolorów i wzorów w zależności od upodobań estetycznych klienta.

Tkaniny bawełniane są miłe w dotyku, łatwe w praniu oraz prasowaniu. Pozwalają one skórze oddychać oraz znakomicie odprowadzają nadmiar wilgoci. Jedynym minusem może okazać się podatność na gniecenie większości takich tkanin. Całe szczęście nie należą one do opornych w prasowaniu.

Scroll to Top