Porządny pędzel flat top

Miałam ostatnio nastrój na zmianę mojego sposobu makijażu. Ukończyłam kurs wizażu, co bardzo pomogło mi zrozumieć istotność dostosowania odpowiedniego konturowania do kształtu twarzy.  Potrafiło to bardzo dużo zmienić, nawet zakryć mankamenty urody. Z tego też względu pomyślałam, że mogę zmienić coś w moim wyglądzie i wyszczuplić twarz, która była okrągła. Mogłam w końcu w wolnej chwili wybrać się do dobrej drogerii i zobaczyć, co mają w swoim asortymencie.

Płaskie pędzle do makijażu

pędzel typu flat topWiedziałam, że przede wszystkim będę potrzebowała nowego podkładu. Jednak musiałam też zmienić sposób aplikacji kosmetyków, ponieważ do tej pory robiłam to palcem i był to błąd. Musiałam nabyć specjalny pędzel typu flat top, który idealnie nadaje się do podkładów. Dzięki nakładaniu podkładu pędzlem, unikniemy brzydkich smug na twarzy. Poza tym, podkład nakładany pędzelkiem, nie będzie warzył się na twarzy. Jest to bardzo częste zjawisko, kiedy palec zastępuje nam specjalne akcesoria do makijażu. W wyniku zetknięcia się podkładu z ciepłym palcem, podkład może stracić swoje właściwości. Do tej pory nie wiedziałam, że jest to od tego zależne. Myślałam, że po prostu mam taki dziwny rodzaj skóry, która szybko się przetłuszcza. W drogerii mogłam znaleźć bardzo dużo pędzli. Na początku musiałam wyszukać rodzaju flat top, a gdy już na nie trafiłam, to myślałam o tym, z jakiej firmy je wybrać. Dlatego też trochę czasu zajęło mi wybieranie, ponieważ musiałam wyszukać na tyłach opakowań informacji na temat pędzli. Interesowała mnie ich jakość oraz informacje, z jakich materiałów zostały wykonane. Ciężko było się zdecydować, ale w końcu wybrałam pędzle według mnie najlepsze. Od razu wzięłam sobie też porządny podkład i w domu testowałam nowy pędzel, ledwo wróciłam ze sklepu. Nie mogłam się powstrzymać.

Dopiero teraz mogłam cieszyć się z makijażu i to zarówno z procesu aplikacji, jak i z efektu końcowego. Płaski pędzel sprawdził się idealnie i sprawił, że moja twarz była jednolita i idealnie zmatowiona. Podkład przestał się warzyć i już nigdy więcej nie uświadczyłam tego problemu. Wybrałam antybakteryjne pędzle, jednak i tak muszę pamiętać o regularnym myciu. Jest to bardzo ważne, żeby nie dopuścić do rozwoju bakterii. Jednak mycie to chwila i po sprawie.