Poliwęglan o różnej grubości

 

Moja żona od dłuższego czasu mówiła mi, że przydałby się kompleksowy remont naszego tarasu, który aktualnie wygląda tragicznie. Tak naprawdę było to jedynie wydzielone miejsce na ogrodzie, bez żadnego zadaszenia, gdzie na pewno nie było czuć tego komfortu siedzenia na świeżym powietrzu. Podpowiedziała mi, że widziała ostatnio u znajomych bardzo ładnie zadaszony taras i podobno znajomi wykorzystywali do tego właśnie poliwęglan komorowy o różnej wielkości i grubości.

Płyty poliwęglanowe na taras

poliwęglan komorowy 16mmSam nigdy wcześnie nie spotkałem się z takim materiałem, jednak wiedziałem, że muszę do tego zadania podejść jak facet i faktycznie bardzo sprawnie sobie poradzić. Zawsze będę powtarzał, że mężczyzna jest głową rodziny, dlatego postanowiłem zaraz ruszać na poszukiwania płyt z poliwęglanu. Tutaj was zaskoczę, gdyż przed wyjazdem zdążyłam jeszcze wszystko bardzo dokładnie wymierzyć, dzięki czemu faktycznie nie miałem problemu z ustaleniem, które płyty będą dla mnie odpowiednie. Wybierając poliwęglan komorowy 16mm kierowałem się przede wszystkim instrukcjami od pracownika działu, którego miałem okazję spotkać w sklepie i z nim bardzo dokładnie o wszystkim porozmawiać. Trudno powiedzieć, czy poliwęglan komorowy 16mm będzie też pasować idealnie, na styk, gdyż aż tak się do tego tematu nie przykładałem. Póki co byłem bardzo zainteresowany, jak takie płyty się montuje. Okazało się, że po prostu się je łączy wciskając jedną w drugą na specjalnych szynach, co w połączeniu z gotową konstrukcją aluminiową na ogrodzie na pewno da niesamowity efekt. Co najważniejsze poliwęglan komorowy gwarantuje przede wszystkim bardzo duże bezpieczeństwo. Zastanawiając się nad płytami z tego materiału na pewno warto jest wziąć pod uwagę to, że w niektórych sklepach może być po prostu niedostępny. Zdawałem sobie z tego sprawę, dlatego szczerze mówiąc od razu postanowiłem przed wyjazdem sprawdzić w internecie dostępność w wybranym przeze mnie salonie.

Poliwęglan komorowy o grubości 16mm znajdował się w sklepie, do którego miałem najbliżej, więc tak naprawdę nie musiałem się już niczym przejmować. Może dlatego właśnie uważam, że taki zakup jest bardzo prosty i przyjemny. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało jeśli chodzi o montaż, jednak miałem co do tego bardzo dobrze przeczucie, że się uda.

 

Scroll to Top