Płytki gipsowe gwarantują ciekawą aranżację pomieszczeń

Gdy chcemy, by nasze ściany zyskały ciekawy wygląd w postaci ułożonych na niej kamieni, warto zastanowić się nad zakupem płytek gipsowych, które idealne będą imitowały ściany wykonane z cegły, czy kamienia. Struktura i kolorystyka płytek jest tak zróżnicowana, iż na pewno znajdziemy model płytek, który idealnie będzie pasował do aranżacji naszych wnętrz.

Kładziemy na ściany imitujące kamień płytki gipsowe

płytka gipsowa sklepCzęść z nas lubi gładkie kafelki, które prezentują się niezwykle efektownie na naszych ścianach, tworząc ciekawe kompozycje. Alternatywą dla tych, którzy wolą postawić na większą surowość wnętrza, zwłaszcza gdy zamieszkują lofty, jest płytka gipsowa sklep idealnie nadająca się do aranżacji wnętrz. Cechą charakterystyczną gipsowych płytek jest przede wszystkim imitowanie kamienia, muru, czy cegły. Dzięki nim wnętrza z jednej strony będą kojarzyć się z surowością, z drugiej zaś przy odpowiednich dodatkach stworzą pełnią ciepła przestrzeń. Wielu z nas widziało na pewno ściany mieszkań w starych kamienicach, które wykonane były z gołej cegły, bądź połączenia cegły z białym tynkiem. Obecnie taka aranżacja możliwa jest do zaprojektowania na ścianach naszych mieszkań i domów, którą uzyskamy właśnie dzięki materiałom budowlanym takim, jak płytka gipsowa sklep, który oferuje najróżniejsze modele i struktury płytek. Możemy wybrać płytki gipsowe w kolorze ceglanym, które będą imitowały prawdziwą cegłę na tyle dobrze, że nasi goście będą mieli problem z odróżnieniem ściany wykonanej z prawdziwej i surowej cegły, a ściany z gipsowych ceglastych płytek, pomiędzy którymi warto rozprowadzić białą spoinę. Możemy wybierać płytki gipsowe w białym lub szarym kolorze o nierównej powierzchni, które będą imitować kamień od wieków służący za podstawowy budulec domów. Taka płytka idealnie będzie nadawała się zarówno do wnętrz w stylu industrialnym, jak i klasycznym. Zimne białe ściany idealnie będą bowiem komponować się z meblami i akcesoriami w kolorze beżu, który nada pomieszczeniu wizualnego ciepła, jak i do ciemnych mebli, z którymi tworzyć będą idealny kontrast.

Jeśli chcemy mieć ciekawie zaaranżowane wnętrze warto postawić na taki materiał, jakim jest płytka gipsowa sklep, gdzie zawsze znajdziemy coś idealnego do naszego domu. Producenci płytek gipsowych dbają, by były one wykonane z materiałów o najwyższej jakości, które będą imitować prawdziwy kamień, czy cegłę. Płytki są oczywiście różnej wielkości i mają przeróżne kształty. Mogą kryć całe ściany, bądź wydzielone elementy naszych ścian, a dobrane do nich oświetlenie stworzy magiczną zabawę kolorem. 

Scroll to Top