Pierwsza pomoc przedmedyczna w warunkach drogowych – szkolenie

W Warszawie i okolicach ruszyła bardzo ciekawa akcja. Za niektóre z wykroczeń drogowych Policja nie wypisuje typowych mandatów, lecz zobowiązuje kierowcę do udziału w szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wykłady mają przygotować kierowców do tego, by mogli pomóc innym uczestnikom ruchu drogowego. Kursy zwiększają także świadomość dotyczącą zagrożeń wynikających z łamania przepisów kodeksu drogowego.

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla kierowców

szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej w mazowieckimWielu kierowców wybiera wykłady z pierwszej pomocy, zamiast typowego mandatu. Są darmowe, a wiedza na nich nabyta może przydać się w każdej chwili. Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej w mazowieckim to coś, co ma zwiększyć poziom świadomości na polskich drogach. Kierowcy poznają zasady działania pierwszej pomocy wobec wielu urazów. Dużo osób dziwi się słysząc praktyczne porady, ponieważ nie tak wyobrażała sobie pierwszą pomoc. Właśnie po to trzeba organizować takie szkolenia. Poruszany jest temat resuscytacji oraz przygotowania poszkodowanego do niej. Niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego podłoża, a także pozycji. Kręgosłup powinien być prosty, natomiast broda ustawiona wysoko ponad klatkę poszkodowanego. Głowa powinna jednak leżeć na podłożu. Wdychając powietrze trzeba uciskać nos poszkodowanego oraz patrzeć, czy jego klatka piersiowa podnosi się. Kierowcy poznali sposób liczenia w trakcie uciskania klatki piersiowej oraz to, kiedy są zwolnieni z pełnienia funkcji ratownika pierwszej pomocy. Chodzi o sytuację, gdy zagrożone jest ich własne bezpieczeństwo lub gdy ratownik medyczny przejął nasze obowiązki. Wiadomo, że nie tylko tak ratuje się ludzkie życie, ale o wiele więcej niż w tym wpisie zostało przekazane na szkoleniach. Była na nich zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna.

Pierwsze pomoc jest potrzebna niejednokrotnie na drogach, ponieważ wiadomo, że wypadki zdarzają się wszędzie. Kierowcy, którzy poznali sposoby udzielania pierwszej pomocy starają się jeździć ostrożniej, gdyż wiedzą jakie konsekwencje może nieść ze sobą brawurowa jazda. Na drodze trzeba wykazywać się spokojem oraz rozsądkiem. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, a dopiero później czas, w jakim dotrzemy do celu. Na szkoleniach przekazano także, że w samochodzie powinna być apteczka, mimo, że nie ma takiego nakazu.